16 grudnia 2018

Dziś trzecia niedziela Adwentu, zwana NIEDZIELĄ RADOŚCI (Gaudete)

Zapraszamy na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00 oraz na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II dziś w bazylice o godz. 21.00.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Świdnickiej.

Ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich po świętach od 27 grudnia.

Absolwenci FODY zapraszają dziś na wigilijne spotkanie. Początek o 15.00 w Kościele Akademickim.

Na korytarzu przy furcie w godzinach od 8.00 – 18.30 Koło Robótek Ręcznych zorganizowało kiermasz przedświąteczny swoich wyrobów. Zdobyte środki przeznaczone będą na funkcjonowanie świetlicy dla dzieci w Domu Parafialnym. Również dzieci rozprowadzają kartki świąteczne wykonane w świetlicy.

Od poniedziałku od godz. 10.00 kontynuujemy budowę żłóbka. W czasie budowy Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane będą w krypcie.

W poniedziałek, trzecie i ostanie RORATY DLA DOROSŁYCH, o godz. 21.00 poprowadzi ks. Antoni Bartoszek, Dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.

Roraty dla dzieci będą odprawiane w tym tygodniu wg następującego porządku:

w poniedziałek, wtorek i w środę – wieczorem o godz. 18.30;

w czwartek, w piątek i w sobotę rano o godz. 6.30;

Przedświąteczny obchód chorych naszych parafian w tym tygodniu: w środę, czwartek i w piątek – początek o godz. 8.oo. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W piątek, podczas Mszy roratnej o godz. 6.30 ,Harcerze przyniosą do bazyliki OGIEŃ BETLEJEMSKI. Wierni, którzy zechcą zabrać ogień do swoich domów, proszeni są o przyniesienie odpowiednich lampionów. Ogień będzie dostępny przy ołtarzu św. Franciszka.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:

W czwartek i w piątek               od 6:00 do 13:00 i od 15:00 do 19:00
W sobotę i w niedzielę              od 6:00 do 20:00
i w Wigilię Bożego Narodzenia   od 6:00 do 16:00

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte na innych. Świece i opłatki można nabywać w kiosku i na furcie – dzisiaj również podczas kiermaszu.

Na furcie są również do nabycia bilety na koncert „BETLEJEM W SPODKU” i rodzinne kolędowanie, 3 stycznia 2019 roku o godz. 19.00 – najpiękniejsze Kolędy z różnych stron świata.

Zapraszamy  na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII w czasie ferii zimowych od 11 do 20 lutego 2019 roku. Szczegółowy program znajduje się w grudniowym numerze Głosu. Rezerwacje i zapisy na furcie klasztornej.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.