Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

16 lipca 2017

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 16.00.


We wtorek przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. Po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii,

W środę będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA. Nasza bazylika została poświęcona 109 lat temu, 19 lipca 1908 r. Poświęcenia dokonał kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia.

W tym tygodniu imieniny zakonne obchodzą: we wtorek o. Fryderyk Grzesiek, w czwartek br. Eliasz Klyta. Msze św. w intencji solenizantów kolejno o godz. 18.30 w bazylice.

We wtorek, 25 lipca, przypada WSPOMNIENIE ŚW. KRZYSZTOFA, PATRONA KIEROWCÓW. W związku z tym
w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 poświęcimy pojazdy mechaniczne i udzielimy błogosławieństwa kierowcom.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz czerwcowy numer Głosu Św. Ludwika i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki, na Furcie oraz w punkcie Radia Maryja.
Wakacyjny numer Głosu św. Ludwika ukarze się w niedziele 30 lipca.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w dniu 9 września br. Koszt – 45 zł/os. Zapisy na furcie klasztornej.

Nasz Zakon Franciszkański przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów. Zgłoszenia należy kierować do Ojca Prowincjała przez Furtę Klasztorną.

Wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą bazylikę gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień odpoczynku i pracy.