16 luty 2020

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice dzisiaj o godz. 16.00 oraz na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15.00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym.

Zapraszamy na nabożeństwa w bazylice o godz. 18.00: w każdy wtorek ku czci św. Antoniego z Padwy, w każdy czwartek ku czci św. Franciszka z Asyżu oraz w sobotę ku czci Matki Bożej.
W sobotę obchodzimy ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA.
Zapraszamy w sobotę o godz. 17.00 do Sali św. Antoniego w Domu Parafialnym na film pt. ” CHLEB Z NIEBA”. Jest to opowieść, z Bożym przesłaniem, o niewidzialnym dziecku znalezionym w kontenerze na śmieci przez parę bezdomnych w Mediolanie. Film realistycznie opowiada o losie ludzi bezdomnych z dramatem codzienności i chwilami radości. Wstęp bezpłatny.
Również w sobotę zapraszamy na PARAFIALNY BAL KARNAWAŁOWY, który rozpocznie się o godz. 20.00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym. Informacje i zapisy w Kawiarence Parafialnej lub telefonicznie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i na stronie Internetowej parafii.

W dniach od 7 do 11 lutego gościliśmy, w ramach wizytacji kanonicznej parafii, Ks. Bpa Adama Wodarczyka. W naszym dekanacie wizytacja trwać będzie do 4 kwietnia. Życzeniem Księdza Arcybiskupa jest, aby każda wizytowana parafia złożyła dar materialny na budowę domu rekolekcyjnego BETANIA w Piekarach Śląskich. W związku z tym w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka przed bazyliką na ten cel.

Zapraszamy na pielgrzymki parafialne w tym roku:

W terminie od 22 do 31 lipca do Medjugorie i na Bałkany. Jest to wyjazd pielgrzymkowo wypoczynkowy. Rezerwację przyjmujemy do końca marca. klasztornej.
W terminie od 10 do 17 października, Odnowa w Duchu Św., zaprasza na pielgrzymkę samolotowo autokarową do Włoch – Śladami Cudów Eucharystycznych z okazji Roku Eucharystii.

Program pielgrzymek znajduje się na stronie internetowej parafii i w gablotkach. zapisy na furcie

Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!