16 maja 2021

DZIŚ NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w Bazylice o godz. 16.00.
W tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy w bazylice o godz. 18.00.

Z racji na szesnasty dzień miesiąca zapraszamy dziś o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00. w Domu Parafialnym.

Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odprawiamy ją w ramach nabożeństwa majowego.

W związku z organizacją Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy liderów grup parafialnych na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 19.15 w Kawiarence Parafialnej.

KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA zapraszamy do bazyliki we wtorek o godz. 19:15 na kolejne spotkanie formacyjne. Przypominamy o skompletowaniu potrzebnych dokumentów.

W środę, 19 maja, rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie w sobotę Mszą Św. o godz. 18:30, następnie czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim.

Zachęcamy Mężczyzn i Młodzieńców do indywidualnego lub rodzinnego pielgrzymowania do Piekar Śląskich
w niedzielę 30 maja. Zdecydowanych prosimy o zgłaszanie się osobiście lub telefonicznie na Furcie klasztornej od dzisiaj do 23 maja włącznie. Tylko zapisane osoby będą mogły odebrać na furcie w dniach 28 i 29 maja specjalne opaski, umożliwiające wejście do przygotowanych sektorów na piekarskim wzgórzu.

Polecamy miesięcznik parafialny, GŁOS ŚW. LUDWIKA oraz Gość Niedzielny, który jest do nabycia z tyłu bazyliki.

(Od 4 maja w naszej bazylice może przebywać podczas nabożeństw 115 osób. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: używanie masek, dezynfekcji rąk i stosownego dystansu także podczas przyjmowania Komunii św.).