16 sierpnia 2020

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice o godz. 16.00.

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

W poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, KAPŁANA, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
W czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
W piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża patrona wczesnej Komunii św.
W sobotę – wspomnienie NMP, Królowej.

Zachęcamy do podejmowania godziny adoracji NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która trwa nieustannie w dzień
i w nocy.

Bieżący numer Gościa Niedzielnego jest dostępny z tyłu bazyliki i przy furcie.
Wakacyjny nr Głosu Św. Ludwika ukaże się w przyszłą niedzielę.

Prowincjalne, multimedialne MUZEUM MISYJNE w Panewnikach, które mieści się w Domu Parafialnym na pierwszym piętrze, zaprasza do zwiedzania w każdy wtorek i czwartek w godz. od 11:00 do 18:00.

Nadal zachęcamy do odmawiania w naszych rodzinach codziennie o godz. 20.30 różańca o ustanie pandemii
i uzdrowienie chorych. Przypominają nam o tym codziennie dzwony bazylikowe o godz. 20.20.

Przypominamy o obowiązku zachowania przepisów bezpieczeństwa w związku z epidemią – zakrywanie ust i nosa, zachowanie odpowiedniej odległości. Wobec wzrostu liczby zakażonych usilnie zalecamy stosowanie się do wskazanych zaleceń zarówno w trakcie uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach, jak również podczas korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I ODWIEDZAJĄCYM NASZĄ BAZYLIKĘ GOŚCIOM,
ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NA CAŁY NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ODPOCZYNKU I PRACY.