16 września 2018

Rozpoczęliśmy MISJE PARAFIALNE w naszej wspólnocie parafialnej, które trwać będą do przyszłej niedzieli. Szczegółowy plan Misji znajduje się w gablotkach, na stronie Internetowej oraz w Głosie św. Ludwika, który jest do nabycia z tyłu bazyliki. Misje prowadzą ojcowie naszej prowincji: o. Symplicjusz Sobczyk i o. Syrach Janicki. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Misjach Świętych, które będą okazją do ponownego odkrycia miłości Boga i odnowienia z Nim więzi.
Misjonarze podają na bieżąco program Misji i zapraszają na kolejny dzień opisując jego przebieg.

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00
oraz na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00.

We wtorek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, patrona Polski i młodzieży.
W piątek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA i EWANGELISTY.

W sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się Archidiecezjalne święto Bierzmowanych w katedrze katowickiej.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosi
żywność – trwałe produkty – dla biednych i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra oraz życzymy w Mocy Bożego Ducha owocnego przeżycia czasu Misji Parafialnych.