17-24.06.2018

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00.

Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w piątek:

o godz.   8.00: dla Gimnazjalistów i Uczniów Szkół ponad gimnazjalnych

o godz. 17.00: dla uczniów Szkół Podstawowych i Przedszkoli;

Do wspólnego dziękczynienia zapraszamy również rodziców, nauczycieli, katechetów, pedagogów i pracowników placówek oświatowych z terenu naszej parafii.

W czwartek o godzinie 19:15 w krypcie Bazyliki rozpocznie się kolejne spotkanie w ramach Kręgu biblijnego. Serdecznie zapraszamy osoby pragnące rozważać Słowo Boże, które jest drogą do pogłębienia naszej wiary.

Serdecznie zapraszamy KOBIETY na spotkanie z Sonją Corbitt (czyt. SONIĄ KORBIT), amerykańską katolicką pisarką i działaczką. Spotkanie odbędzie odbędzie się w piątek, w Auli św. Franciszka w domu parafialnym o godz. 19.00.. Pani Corbitt wygłosi konferencję pt.: „Jak otrzymać wszytko, co Duch Święty chce Ci dać”. Szczegóły na stronie internetowej, na plakatach oraz na ulotkach, rozdawanych po Mszy świętej przed bazyliką.

Parafialny Teatr KEFAS zaprasza na premierę spektaklu pt.: „POKÓJ OD ZARAZ”, która odbędzie się w auli św. Franciszka w sobotę i niedzielę o godz.19.30. Zapraszamy każdego, kto chce doświadczyć Bożego pokoju z odrobiną dobrego humoru z rąk św. Franciszka!

W przyszłą niedzielę w ambulansie na Placu Klasztornym odbędzie się przedwakacyjna AKCJA ODDAWANIA KRWI.

W dniach od 24 do 30 czerwca Wspólnota Odnowy w Duchu Św. organizuję „Modlitwę za Parafię”. Spacerując wokół wybranych miejsc, pragniemy te miejsca i ludzi omadlać w ciszy i oddawać Bogu. Wszystkich chętnych do włączenia się w tę modlitwę, prosimy o zgłoszenie udziału na furcie klasztornej wybierając miejsce, dzień i godzinę modlitwy.

Na furcie przyjmujemy zapisy na pielgrzymki parafialne:

• 8 lipca, do Częstochowy, na spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  • 8 września, wspólnota Żywego Różańca zaprasza do Zakopanego. W programie nawiedzenie sanktuariów na Krzeptówkach i Olczy, zwiedzanie starego Zakopanego.
  • 16-19 listopada do Ziemi Świętej, zapisy na furcie.

Prosimy o przekazanie wiernym, którzy używają aparatów słuchowych, następującej informacji: od 16 czerwca br. nasza bazylika została wyposażona w tzw. PĘTLĘ INDUKCYJNĄ. Osoby z aparatem słuchowym siadając
w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną „T”, będą słyszeć bez szumów i zakłóceń.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki.