17 kwietnia 2021

Dziś rozpoczynamy OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY. W myśl słów Świętego Hieronima, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”, zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE w Bazylice o godz. 16:00.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa w bazylice:

• we wtorek ku czci św. Antoniego po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o 18.00.
  • w czwartek ku czci św. Franciszka o godz. 18.00.
  • w sobotę ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00.
  • codziennie po Mszy św. o godz. 9.00 odmawiany jest RÓZANIEC.

Młodzież, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 19.15 w bazylice.

W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
O godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Z racji na uroczystość w najbliższy piątek post nie obowiązuje.

Od w soboty od 24 kwietnia do końca czerwca odprawiane będą UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.
Ze względu na obowiązujące limity miejsc, we Mszach św. komunijnych może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina
i zaproszeni przez nich goście.

Za TYDZIEŃ NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tygodniu modlitw o powołania kapłańskie i zakonne zapraszamy do włączenia się w dzieło modlitewne POMOC POWOŁANIOM. Stosowne materiały znajdują się przy wyjściu z bazyliki. Dziękujemy za każdą formę wsparcia duchowego i materialnego braci naszej Prowincji.

Msza św. imieninowa w intencji braci: Konrada Zastawnego i Marka Trepczyka zostanie odprawiona w bazylice
w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

Parafialny Punkt Charytatywny udziela pomocy w każdy wtorek od godz. 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym. Wszyscy potrzebujący są objęci pomocą. Prosimy, aby żebrzących kierować do punktu charytatywnego.
Na furtę klasztorną można przynosić trwałe produkty spożywcze jako pomoc biednym i potrzebującym.

W naszej bazylice może przebywać podczas nabożeństw 86 osób. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: używanie masek, dezynfekcji rąk i stosownego dystansu także podczas przyjmowania Komunii św.

Polecamy kwietniowy nr GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz Gościa Niedzielnego, który jest do nabycia z tyłu bazyliki.