17 marca 2019

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice dziś o godz. 15:30.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. Początek przy I stacji na kalwarii.

Przed bazyliką można dziś złożyć ofiarę na działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski – czyli na tzw. DZIEŁO POMOCY „AD GENTES”.

Zachęcamy wiernych do podejmowania zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

We wtorek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.
Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyska
ODPUST ZUPEŁNY.

W piątek zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Po Mszy wieczornej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w krypcie bazyliki a po niej spotkanie w Kawiarence Parafialnej.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 zapraszamy na koncert z cyklu „Muzyka w bazylice”. Wystąpią: Elżbieta Grodzka-Łopuszańska – sopran, Henryk Gembalski – skrzypce, Julian Gembalski – organy, Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu. W przyszłą niedzielę KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH urządza na korytarzu przy furcie przedświąteczny kiermasz swoich wyrobów. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie Parafialnej Świetlicy dla dzieci, którą prowadzą siostry franciszkanki.

Dary żywności – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej, jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki. ŚWIECE CARITAS – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w kiosku oraz w Biurze Radia Maryja. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne diecezji i parafii.

Od ponad dwóch lat parafia opiekuje się katolicką rodziną syryjskich uchodźców z Aleppo. W ramach wymiany dóbr duchowych i kulturowych pan Fahed będzie prowadził darmowe zajęcia z języka arabskiego oraz kultury syryjskiej. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla chętnych odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 w Kawiarence.

DUSZPASTERSTWO DZIECI i MŁODZIEŻY naszej parafii organizuje obóz letni w Medjugorie, Hercegowinie
i Chorwacji w terminie od 6 do 17 lipca. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane będą w czwartek od 17.00 do 18.00 w Kawiarence. Bliższe Informacje znajdują się na tablicy przy furcie. Zapraszamy zainteresowanych rodziców . Na przełomie czerwca i lipca parafia organizuje pielgrzymkę do WŁOCH. Szczegółowy program znajduje się
w bieżącym numerze Głosu św. Ludwika. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy na furcie klasztornej.

FODA, zaprasza do udziału w KATOLICKIEJ SZYBKIEJ RANDCE, w poniedziałek 15 kwietnia. Szczegóły na stronie Internetowej FODY.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej na kalwarii. Polecamy marcowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny, w którym jest artykuł o profanacji naszej Kalwarii. Polecamy Małego Gościa Niedzielnego i inne czasopisma.