17 stycznia 2021

Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy MĘŻCZYZN i MŁODZIEŃCÓW
na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ STANOWĄ.

W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.
W Bazylice modlitwa w tej intencji odprawiana będzie w ramach Mszy św. o godz. 12.00.

Msze święte w intencji mieszkańców naszej parafii – połączone z błogosławieństwem rodzin – zamiast tradycyjnej kolędy, odprawimy w tym tygodniu o godz. 18.30. Zapraszamy, przynajmniej delegacje rodzin z następujących ulic:

W poniedziałek: Osiedle Franciszkańskie;
We wtorek: ul. Kijowska – stare budownictwo i bloki 2-4-6, 47, 49 i 51; Płochy – domy prywatne i Hadyny;
W środę: ul. Kijowska – bloki 53 i 55 i Płochy – bloki 2, 4, 5;
W czwartek: ul. Kijowska – bloki 73, 95 i 97;
W piątek: ul. Krucza – bloki 74, 76, 80 i 82;
W sobotę: ul. Krucza – blok 24 i domy prywatne, Sielska, Zielona i Mała.

Uczestnicy liturgii otrzymają pamiątkowy obrazek z modlitwą, poświęconą kredę i wodę święconą do pokropienia swych mieszkań. Ze względów sanitarnych prosimy o przynoszenie wody do poświęcenia we własnych naczyniach. Wodę poświęconą można również otrzymać w zakrystii. Można też w kiosku i na furcie nabyć specjalne naczynia na wodę święconą. W czasie Mszy św. kolędowej można złożyć ofiarę na utrzymanie kościoła i klasztoru. Wykaz ulic, których mieszkańców zapraszamy na poszczególne celebracje, można znaleźć w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy nie sugerować się grafikiem w Głosie św. Ludwika, który został błędnie wydrukowany. Przepraszamy za pomyłkę.

Najbliższe Adoracje Stanowe przy żłóbku:

W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. i Adorację ZWIĄZEK GÓRNOŚLASKI;
W przyszłą niedzielę zapraszamy na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ STANOWĄ o g. 15.00 DZIECI wraz z RODZICAMI.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ustanowioną przez papieża Franciszka NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO.

Dziękujemy wszystkim wiernym za każdą ofiarę na rzecz klasztoru i parafii, jaką składacie w bazylice, na furcie czy poprzez przelewy bankowe. W związku z trudną sytuacją, w jakiej się wszyscy znajdujemy, ośmielamy się prosić
o szczególne wsparcie w jedną niedzielę każdego miesiąca. Ofiary zebrane podczas kolekty niedzielnej będą głównie przeznaczone na opłaty za media (prąd, woda, ogrzewanie). Pierwsza zbiórka będzie w najbliższą niedzielę 24 stycznia. Bóg zapłać za zrozumienie, życzliwość oraz waszą hojność.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Bieżący nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki. Bardzo prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu.