17 września 2017

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00.

Dzisiaj z koncertem wystąpi znany KSIĄDZ RAPER JAKUB BARTCZAK. Koncert odbędzie się w Auli św. Franciszka o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza młodzież.

W poniedziałek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, patrona Polski i młodzieży.
ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Prosimy, aby zgłosili się rodzice którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący i praktykujący.
Katecheza dzieci wczesno komunijnych rozpocznie się o godz. 17.00: pierwszy rocznik – w poniedziałek 25 września i drugi rocznik – we wtorek 26 września.

Wznawiamy kurs nauki gry w szachy dla dzieci. W środę rozpoczynamy pierwsze zajęcia o godz. 16.00 w Domu Paraf.

W czwartek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA i EWANGELISTY.
Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie organizacyjne świeckich lektorów i kantorów oraz wszystkich zainteresowanych tą posługą w czwartek o godz. 19.15 w Domu Parafialnym.

W sobotę przypada wspomnienie św. o. PIO Z PIETRELCINY, prezbitera.

W przyszłą niedzielę imieniny zakonne obchodzi o. Gerard Bula, kapelan szpitala kolejowego i egzorcysta – Msza św. imieninowa w bazylice o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę ostatnia w tym roku MSZA ŚW. niedzielna przy grocie o godz. 10.30.
Również w przyszłą niedzielę wspominamy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz Towarzyszy, których relikwie znajdują się w bocznym ołtarzu w lewej nawie Bazyliki. Zgodnie z naszą tradycją NIESZPORAMI o godz. 15.30 połączonymi z procesją wewnątrz bazyliki pragniemy uczcić św. męczenników.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć SIOSTRY FRANCISZKANKI z Orlika, które od dwóch lat posługują przy naszym klasztorze i parafii w Panewnikach. Z okazji jubileuszu 150-lecia obecności Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Polsce, siostry zaprezentują swoje zgromadzenie.

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do udziału w zajęciach ŚWIETLICY PARAFIALNEJ ŚW. FRANCISZKA. Zapisy przyjmujemy codziennie w Kawiarence Parafialnej lub w świetlicy w godz. od 15.00 do 18.00.

Pierwsze posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji odbędzie się w poniedziałek 25. września
o godz. 19.15 w Kawiarence Domu Parafialnego.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym.
Po przerwie wakacyjnej wznawiamy korepetycje charytatywne. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. od 15.00 do 18.00 wolontariuszy – nauczycieli, studentów – chętnych do udzielania korepetycji oraz uczniów potrzebujących pomocy w nauce.

Osoby chętne na wyjazd do Kończyc Małych na wspólną modlitwę różańcową za Polskę – „RÓŻANIEC DO GRANIC” w sobotę 7. października, mogą się zapisywać na furcie klasztornej.