18 grudnia 2016

Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu. Zapraszamy na NIESZPORY adwentowe o godz. 16.00.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian na: Osiedlu Książęcym i Osiedlu Franciszkańskim

W poniedziałek ostatnia kolęda przed świętami. Od godz. 16.00 pragniemy odwiedzić parafian przy ul.: Grzesika, Jutrzenki + Leśniczówka, Krucza 1-39, 2-44; 49-81, Sielska, Kijowska 2-4-6 + stare budownictwo: 1-26; 30, 32, 34, 37, 38; 52a-83; 87-95 oraz Płochy 35-38. Ciąg dalszy kolędy od 27 grudnia.

W poniedziałek, podczas Mszy roratnej o godz. 6.30 ,Harcerze przyniosą do bazyliki OGIEŃ BETLEJEMSKI. Wierni, którzy zechcą zabrać ogień do swoich domów, proszeni są o przyniesienie odpowiednich lampionów. Ogień będzie dostępny przy ołtarzu św. Franciszka.

Ostatnie RORATY dla dorosłych w poniedziałek o godz. 21.00. Roraty dla dzieci zakończą się w sobotę.

Trwa budowa żłóbka. Przypominamy, że Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane są w krypcie.

We wtorek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Eucharystię z uwielbieniem do krypty bazyliki o godz. 19.15.

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 23 w Katowicach zapraszają na „Jasełka po Śląsku” w czwartek 22 grudnia
o godz. 18.00 w auli św. Franciszka w Domu Parafialnym.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami: dzisiaj, przez całą niedzielę, do godz. 20.00.
Od wtorku spowiedź będzie w krypcie:
we wtorek i w środę od godz. 6.00 do 13..00 i od 15.00 do 19.00;
w czwartek i w piątek od godz. 6.00 do 19.30;
w Wigilię Bożego Narodzenia od 6:00 do 16:00.

W sobotę WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz. 12.00.
– o godz. 23.30 w Bazylice wystąpi chór Św. Grzegorza z programem kolędowym.
– o północy zapraszamy na uroczystą PASTERKĘ, której przewodniczył będzie Ks. Bp Adam WODARCZYK. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

W przyszła niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji sióstr zakonnych mieszkających i pracujących na terenie naszej parafii.
O godz. 16:00 zapraszamy na NIESZPORY BOŻONARODZENIOWE.

Adoracja Najświętszego Sakramentu zostaje zawieszona od godz.12.00. w wigilię 24 grudnia do godz. 21.00 w drugi dzień świąt 26 grudnia.

Od Uroczystości Bożego Narodzenia zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Na furtę można przynosić trwałe produkty żywnościowe oraz słodycze dla dzieci do naszego banku żywności. Przyjmujemy również lekarstwa używane ale z terminem ważności.
Są jeszcze do nabycia świece caritas na wigilijne stoły oraz opłatki.

Na furcie są jeszcze do nabycia bilety na koncert „BETLEJEM W SPODKU” i rodzinne kolędowanie, 29 grudnia
o godz. 19.00 – najpiękniejsze Kolędy z różnych stron świata. Cena biletów od 40 do 80 zł.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny, książki i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz
w kiosku i na furcie.