18 lipca 2021

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice o godz. 16.00.

Przypominamy, że Kancelaria Parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Obchody liturgiczne w tym tygodniu:

• W poniedziałek przypada UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA NASZEJ BAZYLIKI. Nasza bazylika została poświęcona 113 lat temu, 19 lipca 1908 r. Poświęcenia dokonał kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia.
  • W środę Wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła
  • W czwartek Święto św. Marii Magdaleny,
  • W piątek Święto Św. Brygidy zakonnicy, Patronki Europy,
  • W sobotę Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.

W przyszłą niedzielę 25 lipca przypada WSPOMNIENIE ŚW. KRZYSZTOFA, PATRONA KIEROWCÓW. Swoje imieniny zakonne obchodzi o. Krzysztof Wajda. Msza św. w jego intencji o godz. 11.00. Po tej Mszy św. poświęcimy pojazdy mechaniczne i udzielimy błogosławieństwa kierowcom.

Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa w sobotę 24. Lipca. Zapisy na furcie, a szczegóły na plakatach.

Dziękujemy wszystkim parafianom oraz gościom za wszelkie ofiary na rzecz klasztoru i parafii, składane
w naszej bazylice, na furcie czy poprzez przelewy bankowe.
Ponownie ośmielamy się prosić o szczególne wsparcie nas w przyszłą niedzielę 25 lipca. Ofiary zebrane podczas kolekty niedzielnej będą głównie przeznaczone na opłaty za media (prąd, woda, ogrzewanie).
Bóg zapłać za zrozumienie, życzliwość oraz waszą hojność.

Jeszcze czerwcowy numer Głosu Św. Ludwika oraz dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego są dostępne
z tyłu bazyliki i przy furcie. Jednocześnie informujemy, że ze względu na zmiany personalne w naszej parafii, wydawanie Głosu Św. Ludwika tymczasowo zostaje zawieszone.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a korzystającym z wakacji i urlopów, szczególnie dzieciom i młodzieży, życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.