18 marca 2018

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w Bazylice dziś o godz. 15:30. DROGA KRZYŻOWA dla studentów o godz. 17:00. Początek przy I Stacji na Kalwarii. KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH urządza na korytarzu przy furcie przedświąteczny kiermasz swoich wyrobów. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie parafialnej świetlicy dla dzieci. Zachęcamy wiernych do wychodzenia przez furtę i zainteresowanie tą inicjatywą.

Zachęcamy wiernych do podejmowania zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

W poniedziałek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚW.  JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP.

We wtorek zapraszamy rodziców tegorocznych kandydatów do bierzmowania do Auli św. Franciszka w Domu Paraf. na spotkanie o godz. 19.30. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w bazylice10 maja o godz. 18.30.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30.
Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.  Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

Ks. abp Wiktor Skworc, zaprasza mieszkańców Katowic na DROGĘ KRZYŻOWĄ, w piątek, 23 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”, a zakończenie ok. 21.00 w katedrze.

W piątek i w sobotę zapraszamy na XII Misterium Męki Pańskiej – „Kalwarię Śląską” o g. 19.30 w bazylice.

W sobotę, podczas Mszy św. o 12.00, małżeństwa z najmłodszego Kręgu Domowego Kościoła dokonają publicznego aktu przyjęcia Chrystusa za swego Pana i Zbawiciela.

Ruchy: FOKOLARI, DOMOWY KOŚCIÓŁ i RUCH RODZIN NAZARETAŃSKICH zapraszają małżeństwa i rodziny na Drogę Krzyżową na Kalwarii w sobotę o godz. 15.00.

Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczyste poświęcenie z procesją na Mszy św. o godz. 11.00.

W Niedzielę Palmową, o godz. 16.30, z cyklu Muzyka w Bazylice, odbędzie się koncert pt.: Wielkopostne zamyślenia. Wystąpią: Lucyna Jarząbek – sopran, Roksana Wardenga – mezzosopran, Michał Botor – organy oraz słowo o muzyce: Aleksandra Rudzka-Kurdyś. Koncert organizuje katowicka SILESIA – szczegóły na plakatach.

W przyszłą niedzielę Ks. abp Wiktor Skworc, zaprasza młodzież archidiecezji na 33. Światowy Dzień Młodzieży do katedry Chrystusa Króla na Eucharystię o godz. 14.00.

ŚWIECE – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w kiosku oraz w Biurze Radia Maryja. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne diecezji i parafii.

Szkoła Podstawowa nr 64 przy ul. Medyków 27, zaprasza na Dzień Otwarty w dniu 23 marca  w godzinach od 16:00 do 18:00.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie od 23 czerwca do 4 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE oraz do ZIEMI ŚWIĘTEJ w terminie od 16 do 23 listopada br.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej oraz bieżący nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny.

KWIETNIOWY – ŚWIĄTECZNY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA, UKAŻE SIĘ W JUŻ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ.