Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

18 października 2020

KOMUNIKAT:
Wspólnota Braci z Panewnik od soboty 17 października 2020 r. decyzją sanepidu zostaje poddana kwarantannie. Klasztor i Bazylika pozostają zamknięte do odwołania.
Nagłe sprawy duszpasterskie należy załatwiać bezpośrednio z o. Alanem Ruskiem OFM – proboszczem parafii (nr tel. paraf.: 32 2021444, mail: parafia@panewniki.pl ). Wszystkie zamówione Msze św., również gregoriańskie, są odprawiane na bieżąco bez udziału wiernych. Kancelaria w czasie trwania kwarantanny będzie również zamknięta.
Prosimy o modlitwę oraz wyrozumiałość.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY w Kościele. W bazylice mieliśmy dzisiaj przeżywać NIEDZIELĘ MISYJNĄ a przed kościołem miała być zbierana ofiara na misje franciszkańskie. Zachęcamy do modlitwy w intencji misjonarzy i o nowe powołania. Na konto Sekretariatu Misyjnego w Panewnikach można wpłacać ofiary na potrzeby misji.

Dzisiaj z racji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty, szczególną modlitwą otaczamy wszystkich LEKARZY i całą SŁUŻBĘ ZDROWIA, wyrażając wdzięczność za Waszą służbę i poświęcenie, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii.
W waszej intencji zostanie odprawiona Msza św. w bazylice o godz. 11.00

Przez cały październik odprawiamy nabożeństwa różańcowe w niedzielę o 15.45 oraz w tygodniu po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

We wtorek – św. Jana Kantego, prezbitera,
W czwartek – św. Jana Pawła II, papieża,

Zapraszamy chętnych Parafian do tworzenia BAZYLIKOWEJ SCHOLI LITURGICZNEJ. Próby odbywają się w środę
o godz. 19.00 w domu parafialnym (o ile pozwolą na to warunki epidemiologiczne)

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpast. planowane jest na poniedziałek, 26 października, o g. 19.30 w Kawiarence.

Z tyłu bazyliki oraz na furcie dostępny jest bieżący numer Głosu św. Ludwika oraz Gościa Niedzielnego. Prosimy
o pomoc w ich rozprowadzeniu, kiedy bazylika będzie otwarta.

Przypominamy o obowiązku zachowania przepisów bezpieczeństwa w związku z epidemią – zakrywanie ust i nosa, zachowanie odpowiedniej odległości. Wobec wzrostu liczby zakażonych usilnie zalecamy stosowanie się do wskazanych zaleceń zarówno w trakcie uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach, jak również podczas korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi np. przez pomoc w zakupach. Osoby samotne,
w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać pomocy mogą zwrócić się o pomoc do parafii.

Ze smutkiem powiadamiamy, że 14.10.2020 r. zmarł o. Cezary Domogała OFM, wieloletni misjonarz w Boliwii, pochodzący z parafii panewnickiej. Planowany pogrzeb na poniedziałek 19 października,
z powodów kwarantanny, został przeniesiony na czas późniejszy. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Amen.

Wszystkim wiernym życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!