18 sierpnia 2019

Dzisiaj odbywa się doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar. Około godz. 17.00 przy Grocie na Kalwarii powitanie powracających pątniczek.

Zapraszamy dziś na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice o godz. 16.00 w Bazylice.

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii.
W czwartek – wspomnienie NMP Królowej,
w sobotę – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA

w przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ŚW. LUDWIKA, patrona naszej bazyliki i parafii.

w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii, którą odprawimy, z racji odpustu, za zmarłych parafian i duszpasterzy – rozpoczęcie w bazylice.

W sobotę, Nieszporami ku czci św. Ludwika o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację uroczystości odpustowej. Kazania wygłosi ks. Stanisław Puchała. W sobotę, podczas mszy św. o 18.30, pragniemy podziękować ojcom: Ignacemu, Remigiuszowi i Dorianowi za posługę w naszej parafii oraz s. Kindze za pracę w kancelarii parafialnej.

Program UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWAEJ, którą obchodzimy w przyszłą niedzielę, przedstawia się następująco:

• O godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • O godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna (rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej).
    O godz. 10.30 z Bazyliki wyruszy procesja z NS do VII Stacji, gdzie zostanie odprawiona SUMA ODPUSTOWA, której przewodniczył będzie o. bp Tadeusz Kusy OFM z Afryki. Pragniemy też przywitać nowych wikariuszy parafialnych: o. Salomona i o. Sylwana. Na sumę zapraszamy wszystkich parafian i gości, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki i chłopców w strojach śląskich oraz poczty sztandarowe.
  • O godz. 14.30 Droga Krzyżowa na Kalwarii – rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej
    o godz. 16.00 NIESZPORY ODPUSTOWE w bazylice.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ MSZY ŚW. PRZY GROCIE O GODZ. 10.30 NIE BĘDZIE.

Uroczystości odpustowej tradycyjnie towarzyszyć będzie od godz. 9.30 do 15.00 AKCJA ODDAWANIA KRWI.

PO SUMIE ZAPRASZAMY PRZY FODZIE NA TRADYCYJNĄ GROCHÓWKĘ KLASZTORNĄ I INNE SPECJAŁY oraz do KAWIARENKI PARAFIALNEJ na domowe wypieki oraz kawę i herbatę.

Dziewczynki i chłopcy którzy będą uczestniczy
w sumie odpustowej w strojach śląskich prosimy o zgłoszenie się
w dniu odpustu o godz. 9.45 przy furcie klasztornej.

Chorych naszych parafian odwiedzimy w związku z odpustem w środę, w czwartek i w piątek rozpoczynając od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych na furcie.

Przy furcie przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę na POLA LEDNICKIE i udział XVI SPOTKANIU SENIORÓW
w dniu 7 września. Nie ma ograniczenia wiekowego a przebieg spotkania jest podobny jak dla młodzieży, tyle, że odbywa się w ciągu dnia. Szczegółowy program znajduje się w bieżącym numerze Głosu św. Ludwika i w gablotkach.

Prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz wakacyjny nr GŁOSU ŚW. LUDWIKA i inne czasopisma są do nabycia
z tyłu bazyliki.

WSZYSTKIM WIERNYM ŻYCZYMY „SZCZĘŚĆ BOŻE” NA CAŁĄ NIEDZIELĘ I NADCHODZĄCY TYDZIEŃ.