19-26.08.2018

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

• we wtorek–  wspomnienie św. Piusa X, papieża. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii.
  • w środę – wspomnienie NMP Królowej,
  • w piątek – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA
  • w sobotę – LITURGICZNA UROCZYSTOŚĆ ŚW. LUDWIKA, patrona naszej bazyliki i parafii.
  • w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii, którą odprawimy z racji odpustu za zmarłych parafian i duszpasterzy – rozpoczęcie w bazylice.
  • W sobotę, Nieszporami ku czci św. Ludwika o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację zewnętrznej uroczystości odpustowej. Kazania wygłosi o. Symplicjusz Sobczyk, który poprowadzi także MISJE PARAFIALNE we wrześniu.

Program UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWAEJ, którą obchodzimy w przyszłą niedzielę, przedstawia się następująco:

– O godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

– O godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna (rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej).

– O godz. 11.00 Suma Odpustowa w Bazylice zakończona procesją Eucharystyczną na Pl. Klasztornym wokół figury św. Jadwigi. Na sumę zapraszamy wszystkich parafian i gości, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki i chłopców w strojach śląskich oraz poczty sztandarowe.

– O godz. 14.30 Droga Krzyżowa na Kalwarii – rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej około 15.45 NIESZPORY ODPUSTOWE przy Grocie Lourdzkiej.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ MSZY ŚW. PRZY GROCIE O GODZ. 10.30 NIE BĘDZIE.

Uroczystości odpustowej tradycyjnie towarzyszyć będzie AKCJA ODDAWANIA KRW od godz. 9.30 do 15.00.

DZIECI I MŁODZIEŻ Z BIAŁORUSI, których gościmy w rodzinach naszej parafii, w ramach podziękowania, wystąpią
z krótkim programem muzycznym po sumie odpustowej na Pl. Klasztornym.

PO SUMIE ZAPRASZAMY PRZY FODZIE NA TRADYCYJNĄ GROCHÓWKĘ KLASZTORNĄ I INNE SPECJAŁY.

Dziewczynki i chłopcy którzy będą uczestniczyć w sumie odpustowej w strojach śląskich prosimy o zgłoszenie się
w dniu odpustu o godz.10.00 przy furcie klasztornej.

Chorych naszych parafian odwiedzimy w związku z odpustem w środę, w czwartek i w piątek rozpoczynając od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych na furcie.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 3 września o gdz. 19:15 w Kawiarence Paraf.

Na furcie przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej  w terminie od 16 do 23 listopada br.

Wakacyjny numer Głosu Św. Ludwika, Gość Niedzielny, i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki, na Furcie oraz w punkcie Radia Maryja.