19 listopada 2017

Z okazji przeżywanej dzisiaj Niedzieli Muzyki Liturgicznej w naszej archidiecezji zachęcamy wiernych do angażowania się w śpiew podczas liturgii oraz do korzystania ze śpiewników, które są w ławkach. Chór św. Grzegorza, Schola Bazylikowa i Schola Dziecięca, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w liturgię oraz posługę, otwarte są na przyjęcie nowych członków. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dziś o godz. 16.00.

Dzisiaj przed bazyliką odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać́ się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do włączenia sie w tę akcję.

Wyjątkowo w tym roku od poniedziałku 20 listopada do 7 grudnia w bazylice będzie trwała budowa żłóbka.

W godz. od 10.00 do 16.30 bazylika będzie zajęta. W czasie budowy Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane będą w krypcie. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w tym względzie.

We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP oraz św. Tarsycjusza, patrona ministrantów.

W środę wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W sobotę, Mszą św. o 18.30, rozpocznie się XV PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA, poświęcony CHRYSTUSOWI NASZEMU KRÓLOWI I PANU, na który serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, w UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KROLA WSZECHŚWIATA, zapraszamy na Jubileuszowy Koncert Chóru św. Grzegorza z okazji 75-lecia działalności o godz. 17.15. Naszą obecnością wyrazimy wdzięczność chórzystom za ubogacanie śpiewem liturgii w naszej Bazylice. Wraz z koncertem odbędzie się promocja płyty DVD, nagranego koncertu kolęd przy żłóbku, w styczniu tego roku.

W przyszłą niedziele na placu bazylikowym w ambulansie można będzie ODDAĆ KREW.

Caritas Polska wraz „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje Koncert charytatywny zatytułowany „Z powodu Mojego Imienia” z udziałem Piotra Rubika. Koncert odbędzie się w SPODKU w piątek 24 listopada o godz. 20.00. Cegiełki-bilety na ten koncert, w cenie 35 zł, są jeszcze do nabycia na furcie.

Na furcie są już dostępne ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły oraz OPŁATKI.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.

Za dwa tygodnie, od niedzieli 3 grudnia, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Prosimy nowo-przybyłych parafian, którzy od ostatniej kolędy zamieszkali na terenie naszej parafii oraz parafian, którzy zmienili adres zamieszkania, o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki. Szczególnie prosimy mieszkańców nowych osiedli Książęcego i Franciszkańskiego o wcześniejsze zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy
i poświęcenia mieszkania.