19 maja 2019

Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w bazylice o godz. 16.00.

Dzisiaj rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00. Jeśli pogoda na to pozwoli nabożeństwa i Msza św.
o 18.30, będą odprawiane przy Grocie na Kalwarii. O tym będzie przypominała tablica informacyjna przed furtą.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:30 w sali św. Klary w Domu Paraf.

W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.

W przyszłą niedzielę przypada pielgrzymka Młodzieńców i Mężów do PIEKAR ŚL. Pątników prosimy o skorzystanie
z sakramentu pokuty w naszej parafii. Wyjazd autokarem z Pl. Klasztornego – ci którzy się zapisali – o godz. 7:00. Również o godz.7.00 tradycyjnie wyruszy grupa pielgrzymów na rowerach. Zbiórka wszystkich pątników o godz. 6.45. Zapisy na autokar do Piekar będą przyjmowane na furcie klasztornej do czwartku włącznie.

W tym tygodniu można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do RZYMU, NEPI i ASYŻU oraz innych sanktuariów we Włoszech w terminie od 24 czerwca do 2 lipca.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży do Bośni, Hercegowiny i Chorwacji w terminie od 3 – 14 lipca. Program jest dostępny na stronie Internetowej parafii i w gablotkach.

Świetlica parafialna św. Franciszka zaprasza dzieci i młodzież na wyjazd kolonijny do Darłówka w terminie od 25 czerwca do 2 lipca.

ZAPISY NA PIELGRZYMKI I WYJAZDY WAKACYJNE DZIECI I MŁODZIEŻY NA FURCIE KLASZTORNEJ

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Ligota” serdecznie zaprasza na Jubileuszową XXV edycję Święta Kwitnących Głogów w najbliższą sobotę w Amfiteatrze na Zadolu. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

GOŚĆ NIEDZIELNY, GŁOS ŚW. LUDWIKA I INNE CZASOPISMA, SĄ DOSTĘPNE Z TYŁU BAZYLIKI.