19 stycznia 2020

Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy MĘŻCZYZN i MŁODZIEŃCÓW na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ STANOWĄ, którą poprowadzi Ks. Bp Marek Szkudło.

Z uwagi na ferie zimowe KANCELARIA PARAFIALNA urzęduje w tym tygodniu według porządku wakacyjnego:
w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00 oraz we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ADORACJE STANOWE PRZY ŻŁÓBKU:
W SOBOTĘ o godz. 12.00 Msza św. i Adoracja GŁUCHONIEMYCH i SŁABOSŁYSZĄCYCH z Ks. Bpem Adamem Wodarczykiem;
a o godz. 15.00 ADORACJA EKUMENICZNA – MIĘDZYWYZNANIOWA z udziałem chóru bazylikowego św. Grzegorza.

W przyszłą NIEDZIELĘ o godz. 14.00 zapraszamy na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ APOSTOLSTWA CHORYCH, której przewodniczył będzie Ks. Bp Marek Szkudło;
a o godz. 16.30 MSZA ŚW. I ADORACJA LEGIONU MARYI Archidiecezji katowickiej, pod przewodnictwem
Ks. Bpa Adam Wodarczyka.
Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który kończy się w sobotę 25 stycznia. W Bazylice modlitwa w tej intencji odprawiana jest w ramach Mszy św. wieczornej.

W sobotę obchodzimy ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Miłosz Kaczmarczyk, duszpasterz akademicki. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 6.45.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO ustanowioną przez papieża Franciszka. W związku z tym zapraszamy już w sobotę o godz. 18.00 na Nabożeństwo Słowa Bożego w bazylice.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Okres bożonarodzeniowy w Panewnikach kończymy koncertami kolęd:
28 stycznia o 19.30 w wykonaniu: ZESOPOŁU PIEŚNI i TAŃCA „WIERCHY” z Milówki i 30 stycznia o 19.30
w wykonaniu: ORKIESTRY POLSKIEJ GRUPY GÓRNICZEJ pod dyrekcją Mirosława Kaszuby i Grzegorza Mierzwińskiego.

Przypominamy ze grupa wyjeżdżająca na rekolekcje narciarskie do Zakopanego gromadzi się przy furcie klasztornej
w poniedziałek o godz. 10:30.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny dostępna jest z tyłu bazyliki. W bieżącym numerze Głosu znajduje się List Apostolski papieża Franciszka o znaczeniu żłóbka oraz zdjęcia tegorocznej szopki w Panewnikach
wraz z opisem.