2 czerwca 2019

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ dzisiaj w bazylice o godz. 16.00.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA rozprowadzany jest dzisiaj przed bazyliką. W bieżącym numerze znajdziemy relację z ostatniego posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej, przygotowanie do Uroczystości Bożego Ciała – trasa procesji i miejsca ustawienia czterech ołtarzy, foto relacja z tegorocznej Komunii św. i inne.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy codziennie o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00. W ramach nabożeństwa odprawiana jest również nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17.00, Msza św. w intencji o nowe powołania
z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy o nowe powołania.

W sobotę o g. 10.00 Ks. Abp Wiktor Skworc udzieli w bazylice święceń diakonatu i prezbiteratu naszym współbraciom.

I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej: „Mistrzowie Modlitwy Muzyką” odbędzie się w dziewięciu katowickich parafiach w dniach od 8 do 16 czerwca br. Cały program znajduje się w czerwcowym numerze Głosu św. Ludwika i na plakatach. Festiwal rozpocznie się w sobotę o godz. 20.30 w naszej bazylice. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej oraz Chór ze Stanów Zjednoczonych wykona oratorium MESJASZ, Georga Friedricha Handla. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, w UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, o godz. 13.30 rozpoczyna się doroczna pielgrzymka dzieci wczesno komunijnych i komunijnych do katowickiej katedry pod hasłem: „Dzieci mocne Bożym Duchem”.

Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę do RZYMU, NEPI i ASYŻU oraz innych sanktuariów we Włoszech w terminie od 24 czerwca do 2 lipca. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się na furtę.

Zapraszamy również na rodzinny wyjazd wakacyjny z bazą noclegową w Medjugorie od 3 – 14 lipca Jest jeszcze klika wolnych miejsc.

Również świetlica parafialna zaprasza dzieci i młodzież na wyjazd kolonijny do Darłówka w terminie od 15 do 22 lipca. ZAPISY NA FURCIE KLASZTORNEJ.

W przyszłą niedzielę od godz. 6.30 dzieci i młodzież ze wspólnot naszej parafii organizują przed bazyliką kiermasz domowych wypieków i zbiórkę ofiar, które przeznaczą na rekolekcje i wyjazdy wakacyjne tych wspólnot.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz Gość Niedzielny są również dostępne z tyłu bazyliki.
.