2 grudnia 2018

Pierwsza niedziela ADWENTU, jest NIEDZIELĄ TRZEŹWOŚCI. Przy ołtarzu MB Częstochow. znajduje się księga trzeźwości, zachęcamy do abstynencji czasowej lub na całe życie.
Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Gromadzkiej i Wietnamskiej. W tym roku chodzimy od numeru niższego i piętra niższego do wyższego. Dziękujemy za przyjęcie i złożone ofiary na utrzymanie kościoła, klasztoru i Domu Parafialnego.
Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.00.
Zapraszamy na Adwentowe Rekolekcje Akademickie od dzisiaj do środy 5 grudnia, które o godz. 20.00 poprowadzi o. Franciszek Skowronek.
Dzisiaj przed bazyliką rozprowadzany jest grudniowy nr Głosu św. Ludwika, a w nim szczegółowy program kolędy i adoracji przy żłobku oraz wiele innych ważnych informacji i fotografii z życia naszej parafii.

Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na koncert pieśni religijnych i patriotycznych, w wykonaniu Chóru Braci Mniejszych
z Panewnik i kwartetu smyczkowego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W poniedziałek, pierwsze RORATY DLA DOROSŁYCH, o godz. 21.00 poprowadzi ks. Wojciech Bartoszek, Dyrektor Apostolstwa Chorych w Polsce.
Roraty dla dzieci będą odprawiane w tym tygodniu wg następującego porządku:
w poniedziałek, wtorek i w środę – wieczorem o godz. 18.30; w czwartek i w sobotę rano o godz. 6.30;
w piątek o godz. 17.00. Podczas tej Mszy św. poświęcimy medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Mszę św., o nowe powołania, z udziałem dzieci wczesno komunijnych odprawimy w czwartek w ramach Rorat o 6.30.

Mszę św. w intencji: Żyjących i zmarłych górników i ich rodzin, z okazji Św. Barbary, odprawimy we wtorek o 8.00.
W tym dniu Koło Miłośników Śląskiej Pieśni zaprasza na koncert pieśni o świętej Barbarze, przy jej ołtarzu
w bazylice, po Mszy św. wieczornej około godz. 19.15.

NAUKI PRZEDŚLUBNE w tym tygodniu: w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

We wtorek, 4 grudnia, od godz. 10.00 rozpoczynamy budowę żłóbka. W czasie budowy Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane będą w krypcie.

C.d. odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:
– w piątek od. 16.00: ulice: Chodkiewicza, Rogosza, Cieszyńska, Kazimierza Wielkiego, Ustrońska, Rybacka,
Smoleńska, Ludowa, Kokociniec i Stolarska.
– w sobotę od 14.00: ulica: Emerytalna i Zagrody.
– w przyszłą niedzielę od. 14.00: ulica: Koszalińska.

W najbliższy piątek i sobotę, przeprowadzimy zbiórkę żywności na terenie sklepów „BIEDRONKA” przy dworcu kolejowym oraz przy ul. Kijowskiej i w sklepie NETTO przy ul. Piotrowickiej w godz. od 12.00 do 20.00. Z zebranych produktów Parafialny Zespół Charytatywny przygotuje paczki świąteczne dla ubogich.

W sobotę przypada Uroczystość Niepok. Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni. Dodatkowa o g. 17.00.

W przyszłą, niedzielę o godz. 11.00 w Auli św. Franciszka odbędzie się Parafialny Turniej Szachowy dla dzieci
i młodzieży. Uczestnicy turnieju wezmą udział we Mszy św. o godz. 9.30 w bazylice.
W przyszłą niedzielę przed bazyliką odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Na furcie można zaopatrywa
się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły.

Zapraszamy na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII w terminie od 11 do 20 lutego 2019 roku.

W ramach trwającego Szczytu Klimatycznego w Katowicach zapraszamy na następujące wydarzenia:
w środę o godz. 18.00 na specjalne Nabożeństwo Laudato Si o godz. 18.00, które poprowadzą nasi bracia z kurii generalnej w Rzymie – z biura Sprawiedliwość, Pokój i Ochrona Stworzenia.

W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 w Auli św. Franciszka Caritas Polska i Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska zapraszają na spotkanie na temat: chrześcijańskiej ekologii i Nauki Społecznej Kościoła – spotkanie potrwa do godz. 21.00. Szczegóły na plakatach.

Również ze względu na różnorodność gości w Katowicach, w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana w języku włoskim.