2 lutego 2020

Dziękujemy ks. Pawłowi CZYRNIKOWI, który głosząc Słowo Boże w naszej parafii, pragnie przygotować nas do owocnego przeżycia wizytacji biskupiej.

Zapraszamy na NOWENNĘ do M.B. LURDZKIEJ przy Grocie dziś o godz. 15:00 oraz z racji na pierwszą niedzielę miesiąca na NABOZEŃSTWO DO NSPJ w bazylice o godz. 16.00.

Od poniedziałku do soboty NOWENNA LOURDZKA przy grocie jest odprawiana o godz. 18.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

Lutowy numer Głosu św. Ludwika jest rozprowadzany dziś przed bazyliką. Zapowiada on wizytacje kanoniczną biskupa w naszej parafii i podaje szczegółowy jej plan.

W poniedziałek od godz. 10.00 rozpoczynamy demontaż szopki. Msza św. o 12.00 i pogrzeby w tym czasie będą odprawiane w krypcie. O pomoc przy rozbiórce szopki prosimy osoby, który pomagały przy jej budowie oraz zapraszamy innych chętnych.

W poniedziałek z racji wspomnienia św. Błażeja, patrona w chorobach gardła, po każdej Mszy św. będziemy udzielali specjalnego błogosławieństwa.

W środę przypada wspomnienie św. Agaty, męczennicy. W tym dniu święci się sól oraz chleb, których używa się potem jako zabezpieczenia przed żywiołami – ogniem, sztormem, burzą i piorunami. Możliwość poświecenia chleba i soli
w naszej bazylice będzie podczas Mszy św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.30.

W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i I PIĄTEK MIESIĄCA. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii i ich rodzin w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00.

W piątek, z racji na Wizytację i Bierzmowanie, Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00 – pół godziny wcześniej.

Dzieci oraz wiernych odprawiających I piątki miesiąca zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 16.30. W tym dniu Mszy szkolnej o godz. 17.00 nie będzie.

WIZYTACJA KANONICZNA PARAFII odbędzie się w dniach od 7do 9 lutego, a przeprowadzi ją Ks. Bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej.

Piątek 7.02.2020

O godz. 13.45 odbędzie się spotkanie w Szkole Podstawowej nr 67 z Dyrektorami Szkół i Przedszkoli znajdujących się na terenie parafii. O godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w bazylice i spotkanie z wszystkimi członkami wspólnot i grup parafialnych. Uroczyste, liturgiczne, powitanie Ks. Biskupa, na które zapraszamy wszystkich Parafian, nastąpi
w Bazylice, o godz. 17.50. O godz. 18.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.

Niedziela 9.02.2020r.

Na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00, Ks. Bp wygłosi słowo Boże. O godz. 9.00 w bazylice spotkanie z Ministrantami, Dziećmi Maryi i Scholą Dziecięcą. Podczas Mszy św. o 9.30, ks. Biskup wygłosi słowo Boże. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, którym Ks. Biskup udzieli błogosławieństwa na koniec Mszy św. O GODZ. 11.00 SUMA PONTYFIKALNA, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie a uroczyste błogosławieństwo zakończy wizytację.

Dodatkowo, Ks. Biskup odprawi Mszę św. dla chorych i udzieli sakramentu chorych, 11 lutego o godz. 12.00.

Szczegółowy program wizytacji znajduje się w Głosie św. Ludwika, w gablotkach i na stronie Internetowej.

Zapraszamy na PARAFIALNY BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w sobotę, 22 lutego, o godz. 20.00 w auli św. Franciszka. Koszt zabawy 50 zł od osoby. Zapisy w kawiarence parafialnej.

W terminie od 22 do 31 lipca organizujemy pielgrzymkę parafialną do Medjugorie i na Bałkany. Prosimy o pilną rezerwację miejsc. Program znajduje się na stronie Internetowej i w gablotkach. Zapisy na furcie klasztornej. Głos św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.