2 maj 2021

Zapraszamy dziś na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w Bazylice o godz. 16.00.
W tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy w bazylice o godz. 18.00. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka
z całym Kościołem modlimy się o ustanie pandemii.

OD NIEDZIELI 2. MAJA ODPRAWIAMY MSZE ŚW. PRZY GROCIE O GODZ. 10.30.
Wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. przy grocie, prosimy o pozostawianie samochodów na miejscach parkingowych wokół bazyliki lub poza terenem kościelnym a nie wjeżdżanie nimi na teren kalwarii.

W poniedziałek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NMP, KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski. Msze św. w tym dniu odprawiamy jak w niedzielę. O godz. 11.00 MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY.

We wtorek wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona naszej archidiecezji oraz strażaków.
W czwartek obchodzimy ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA.
W sobotę obchodzimy, UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, bpa i męczennika – głównego patrona Polski.

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Eucharystycznej: I czwartek, I piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi
i Komunii św. i prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji o nowe powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców. Dzieci II rocznika zapraszamy w strojach komunijnych.

W piątek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę świętą szkolną.

Parafialny Punkt Charytatywny udziela pomocy w każdy wtorek od godz. 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym.
Na furtę klasztorną można przynosić trwałe produkty spożywcze jako pomoc biednym i potrzebującym. Przyjmujemy również używane, ale nieprzeterminowane lekarstwa.

Od 4 maja w naszej bazylice może przebywać podczas nabożeństw 115 osób. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: używanie masek, dezynfekcji rąk i stosownego dystansu także podczas przyjmowania Komunii św.

Polecamy miesięcznik parafialny, GŁOS ŚW. LUDWIKA oraz Gość Niedzielny, który jest do nabycia z tyłu bazyliki.
Od dzisiaj jest dostępny majowy numer Głosu. Prosimy o pomoc w jego rozprowadzeniu.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!