20-27.05.2018

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

W poniedziałek przypada ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni – dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. O godz. 12:00 Msza św. z udziałem FZŚ z całego Regionu.

KANCELARIA W TYM DNIU BĘDZIE NIECZYNNA.

We wtorek o. Radomir Buchcik, wikariusz parafii oraz duszpasterz dzieci i katecheta, o godz. 18.30 odprawi Mszę św. dziękczynną z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W czwartek obchodzimy ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.

Zapraszamy chętnych na MARATON ZUMBA FITNESS (ZUMBA to połączenie tańca z aerobikiem), który rozpoczynamy w sobotę o godz. 11.00 w Auli św. Franciszka. Zapraszamy mamy z dziećmi oraz wszystkich chętnych. Ofiara za udział przeznaczona będzie na dofinansowanie wakacji dla dzieci z naszej świetlicy.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

W tym dniu przypada pielgrzymka Młodzieńców i Mężów do PIEKAR ŚL. Pątników prosimy o skorzystanie
z sakramentu pokuty w naszej parafii. Wyjazd autokarem z Pl. Klasztornego – ci którzy się zapisali – o godz. 7:00. Również o godz.7.00 tradycyjnie wyruszy grupa pielgrzymów na rowerach. Zbiórka wszystkich pątników o godz. 6.45. Zapisy na autokar do Piekar będą przyjmowane na furcie klasztornej do czwartku włącznie.

Uroczystość Bożego Ciała przypada 31 maja. Tegoroczna procesja przejdzie ulicami: najpierw kawałek przez kalwarię a następnie ulicą Kijowską, Braci Wieczorków i Panewnicką. O zbudowanie ołtarzy prosimy tradycyjnie następujące wspólnoty: I ołtarz – III Zakon św. Franciszka na skrzyżowaniu ul. Książęcej z Kijowską; II – ołtarz, Domowy Kościół i Lektorzy w połowie ul. Braci Wieczorków; III – ołtarz, Żywy Różaniec na skrzyżowaniu ul. Panewnickiej z Chodkiewicza oraz IV – ołtarz, Franciszkanie na Pl. Klasztornym gdzie zakończymy procesję.

Wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. przy grocie, prosimy o pozostawianie samochodów na miejscach parkingowych wokół bazyliki a nie wjeżdżanie nimi na teren kalwarii.

PRZYPOMINAMY, ŻE NA KALWARII OBOWIĄZUJE ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW.

XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej EKOSONG odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Szczegóły znajdują się na plakatach i w Internecie.

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz majowy nr Głosu św. Ludwika, są dostępne z tyłu bazyliki. Czerwcowy numer Głosu św. ludwika ukaże się 3 czerwca.