20 grudnia 2020

Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu. Zapraszamy na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00.

Spowiedź przed świętami: od poniedziałku do środy od 6:00 do 20:00 i w Wigilię B.N. od 6:00 do 16:00.

Zapraszamy na ostatnie RORATY DLA DOROSŁYCH w poniedziałek o godz. 21.00.
Do środy w bazylice odprawiana jest Msza św. roratnia o godz. 6.45. Na stronie internetowej parafii,
w nawiązaniu do programu rorat Małego Gościa Niedzielnego, ukazują się krótkie filmiki z zagadką dla dzieci dotyczącą naszej bazyliki i parafii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieprzerwanie, również w wigilię i święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy do adoracji Dzieciątka Jezus w kaplicy adoracji dniem i nocą.

W czwartek WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz. 12.00.
W wigilię zapraszamy na PASTERKĘ o godz. 22.00 zwłaszcza rodziców z dziećmi i osoby starsze oraz na PASTERKĘ o północy. Kolekta zebrana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

W piątek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.
O godz. 16:00 zapraszamy na NIESZPORY BOŻONARODZENIOWE.

W sobotę, drugi dzień Świąt – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA. Porządek Mszy św. jak niedzielę.
Również o godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY KOLĘDOWE.
Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W przyszłą niedzielę ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.
W Boże Narodzenie, w dugi dzień świąt i w przyszłą niedzielę, ze względu na panujące ograniczenia, będzie dodatkowa Msza św. w bazylice o godz. 15.00.

Przy ołtarzu św. Franciszka dostępny jest OGIEŃ BETLEJEMSKI przyniesiony przez harcerzy. Wierni, którzy zechcą zabrać ogień do swoich domów, proszeni są o przyniesienie odpowiednich lampionów.

Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne są jeszcze do nabycia na furcie klasztornej.

Od Uroczystości Bożego Narodzenia zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów sanitarnych.

Zamiast tradycyjnej kolędy, rozpoczynając od 28. grudnia, zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic i osiedli na Mszę św. w Waszej intencji z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W czasie Mszy św. święcić będziemy wodę
i kredę, którą wraz z pamiątkowym obrazkiem parafianie zabiorą do domu. W czasie Mszy św. kolędowej można będzie złożyć ofiarę na utrzymanie kościoła i klasztoru. Program Mszy św. kolędowych znajduje się w gablotkach i na stronie Internetowej parafii.
Bieżący nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Nieoddzielny są dostępne z tyłu bazyliki. Bardzo prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu.

Wszystkim wiernym życzymy dobrego zdrowia oraz po franciszkańsku Pokoju i Dobra!
Śpiewem suplikacji prośmy Pana o ustanie pandemii.