20 października 2019

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY w Kościele.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Na zakończenie roku liturgicznego zapraszamy do udziału w ORATORIUM MUZYCZNYM pt.: ”W mocy Bożego Ducha”, które odbędzie się w bazylice, dzisiaj o godz. 21.00.

Grupa lektorów świeckich i uczestników spotkań Kręgu Biblijnego rozdaje dziś przed bazyliką ulotki zachęcające do udziału w spotkaniach.

W przyszłą niedzielę w bazylice przeżywać będziemy NIEDZIELĘ MISYJNĄ,. Kazania wygłosi o. Leopold MAREK OFM. Po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę na misje prowadzone przez franciszkanów naszej Prowincji.

Przed ołtarzem obok figury Matki Bożej Fatimskiej wystawione są różańce wykonane ręcznie z koralików przez MATKI Z PLEMIENIA POKOT W PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ KENII. Składając ofiarę 13 zł za różaniec możemy pomóc także misjom w Kenii.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpast. odbędzie się w poniedziałek, 28 października, o godz. 19.30 w Kawiarence.

Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy w czwartek, 31 października, dzieci, młodzież i dorosłych, na MARSZ ŚWIĘTYCH. Przebrani za świętych i aniołów przejdziemy ulicami naszej parafii dając świadectwo wiary. Jest jeszcze tydzień czasu żeby przygotowa
stroje wg własnego pomysłu. Godzina i trasa wymarszu zostanie podana w przyszłą niedzielę.

W związku ze zbliżającym się miesiącem pamięci o zmarłych, na furcie przyjmowane są „ZALECKI” za zmarłych.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym osobom. Można również oddać na furcie lekarstwa, które nie straciły ważności. Prosimy, aby nie dawać pieniędzy osobom żebrzącym przed bazyliką. Każdy potrzebujący pomocy może zgłosić się do punktu charytatywnego w Domu Parafialnym i na furtę klasztorną gdzie otrzyma właściwą pomoc.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.
W bieżącym numerze Głosu, znajdują się ważne informacje o grupach parafialnych, szczegółowy program przygotowania do pierwszej i wczesnej Komunii św., skład zespołu duszpasterskiego i katechetycznego oraz dyżury ojców w kancelarii oraz inne ważne informacje. Prosimy o ofiarę za Głos 5 zł, abyśmy przy obecnym nakładzie, nie musieli dopłacać do wydania.