20 sierpnia 2017

Dzisiaj odbywa się doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar. Około godz. 17.00 przy
Grocie na Kalwarii powitanie powracających pątniczek.

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice o godz. 16.00.

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża. Po Msza św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii.
  • we wtorek – wspomnienie NMP Królowej,
  • w czwartek – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA
  • w piątek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. LUDWIKA, naszego patrona. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 18.00 oraz na Uroczystą Mszę św. w intencji Parafian o godz. 18:30. Podczas Mszy św. nastąpi zaprzysiężenie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz pożegnanie o. Archanioła, wikariusza, który został oddelegowany na studia.
  • w sobotę – UROCZYSTOŚĆ MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Zapraszamy na Dróżki Różańcowe, część chwalebną,
    o godz. 15.00. Rozpoczęcie przy stacji trzech krzyży na Kalwarii.
  • W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii, którą odprawimy z racji odpustu za zmarłych parafian i duszpasterzy – rozpoczęcie w bazylice.
  • W sobotę, Nieszporami ku czci św. Ludwika o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację zewnętrznej uroczystości odpustowej. Kazania wygłosi biskup pomocniczy diecezji mińsko-mohylewskiej na Białorusi JURYJ KASABUCKI.

Program UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWAEJ którą obchodzimy w przyszłą niedzielę, przedstawia się następująco:
O godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
O godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna (rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej).
O godz. 10.30 z Bazyliki wyruszy procesja z NS do VII Stacji, gdzie zostanie odprawiona SUMA ODPUSTOWA, której przewodniczył będzie Ks. Bp Juryj Kasabucki. Pragniemy też przywitać nowego wikariusza parafialnego o. Radomira Buchcika. Na sumę zapraszamy wszystkich parafian i gości, a szczególnie dzieci
w strojach komunijnych i śląskich oraz poczty sztandarowe,

W przyszłą niedzielę Mszy św. przy grocie o godz. 10.30 nie będzie.
O 14.30 Droga Krzyżowa na Kalwarii – rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej około 15.45 NIESZPORY ODPUSTOWE przy Grocie Lourdzkiej.
Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła w Starych Drogach na Białorusi, gdzie pracują nasi ojcowie.
Uroczystości odpustowej towarzyszyć będzie od godz. 9.30 do 15.00 akcja oddawania KRWI.

Po sumie zapraszamy przy FODZIE na tradycyjną grochówkę klasztorną i inne specjały oraz do Kawiarenki Parafialnej na wypieki domowe, kawę i herbatę.

Podczas odpustu będzie możliwość zakupu książek religijnych na stoisku Księgarni św. Jacka przed bazyliką.

Dziewczynki i chłopcy którzy będą uczestniczyć w sumie odpustowej w strojach śląskich prosimy o zgłoszenie się
w dniu odpustu o 9.30 przy furcie klasztornej.

Chorych naszych parafian odwiedzimy w związku z odpustem w środę, w czwartek i w piątek rozpoczynając od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych na furcie.

W ramach akcji „Plecak pełen uśmiechów” przygotowujemy klika plecaków szklonych dla dzieci z niezamożnych rodzin naszej parafii, Prośbą o przynoszenie na furtę w tym tygodniu: zeszytów, przyborów do pisania, bloków, piórników i innych artykułów szkolnych.

Młodzieńcy, którzy pragnęliby zostać braćmi zakonnymi lub kapłanami w naszym franciszkańskim zakonie mogą zgłosić się na furcie klasztornej i poprosić o rozmowę z Ojcem Prowincjałem.

Wakacyjny numer Głosu Św. Ludwika, Gość Niedzielny, i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki, na Furcie oraz w punkcie Radia Maryja.