20 stycznia 2019

Wraz z ks. bpem Markiem Szkudło zapraszamy wszystkich MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW dzisiaj na Adorację Stanową przy żłóbku o godz. 15.00. Pragniemy wspólnie modlić się za nasze rodziny.

Mszą św. o godz. 16.30 rozpocznie się ADORACJA, osób które pielgrzymowały do Ziemi św. oraz Przyjaciół Misji Franciszkańskich. PoMszy św. o godz. 17.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie z Zespołem RÓWNICA z USTRONIA.

Również o godz. 19.30 w Auli św. Franciszka z koncertem kolęd wystąpi Zespół COFFEE EXPERIMENT, na który serdecznie zapraszamy.

W godz. od 9.30 do 15.00. na Pl. Klasztornym trwa dzisiaj AKCJA ODDAWANI KRWI.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Panewnickiej: n-ry nieparzyste od 165 i parzyste od 148 do ul. Partyzantów oraz Zamiejska, Gorzycka, Rzeczna, Nad Strumieniem.

Gdyby ktoś został pominięty podczas tegorocznej kolędy, bądź nie mógł jej przyjąć w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie się na furcie klasztornej do środy włącznie na kolędę dodatkową, która odbędzie się w sobotę, 26 stycznia, od godz. 14:00.

Msza św. imieninowa w intencji o. DORIANA, wikariusza i katechety, we wtorek o godz. 18.30.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W każdy piątek o godz. 17.00 odprawiana jest Msza św. dla dzieci tzw. szkolna. Prosimy rodziców o zatroskanie i umożliwienie dzieciom udział w tej Eucharystii.

Do  piątku trwa TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. W Bazylice modlitwa w tej intencji odprawiana jest w ramach Mszy św. wieczornej.

W piątek obchodzimy ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA.  W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Miłosz Kaczmarczyk, duszpasterz akademicki. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 18.30.

Również piątek zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Po Mszy wieczornej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w krypcie bazyliki a po niej spotkanie w Kawiarence Parafialnej.

ZAPRASZAMY NA ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU w tym tygodniu:

W piątek:
– o godz. 18.30 PANNY i KAWALEROWIE – osoby żyjące w stanie wolnym

W sobotę:
– o godz. 12.00 GŁUCHONIEMI i SŁABOSŁYSZĄCY. Mszy św. przewodniczy ks. bp Marek Szkudło.
– o godz. 15.00 ADORACJA EKUMENICZNA – międzywyznaniowaz udziałem chóru bazyliki MB Boguckiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o jedność chrześcijan z przedstawicielami różnych wyznań.

W przyszłą niedzielę:
– o godz.. 14.00 ADORACJA APOSTOLSTWA CHORYCH, przewodniczy ks. bp Grzegorz Olszowski.
– o godz. 16.30 ADORACJA LEGIONU MARYI, przewodniczy ks. bp Marek Szkudło.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Okres Bożonarodzeniowy w Panewnikach kończymy koncertami kolęd:
29 stycznia o 19.30 w wykonaniu: ZESOPOŁU ELENI i 31 stycznia o 19.30  w wykonaniu: ORKIESTRY GÓRNICZEJ.

Styczniowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.