20 września 2020

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00.

W poniedziałek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA i EWANGELISTY.
O godz. 19.30 odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Kawiarence Domu Parafialnego.

RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH klas trzecich zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjno-organizacyjne na godzinę 18.00 w Auli św. Franciszka w następującej kolejności:
• w poniedziałek: ze szkół podstawowych numer: 34, 64, Elementarza, aAcademy i Arki Noego.
• we wtorek ze szkoły podstawowej nr 67.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, czwartek i piątek rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W czwartek imieniny zakonne obchodzi o. Gerard BULA. Msza św. w jego intencji w bazylice o godz. 18.30.
W piątek imieniny zakonne obchodzi o. Kleofas GRÓDEK. Msza św. w jego intencji w bazylice o godz. 18.30.

W sobotę zapraszamy na XXI PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

W przyszłą niedzielę wspominamy i czcimy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz 38 Towarzyszy, których relikwie znajdują się w bocznym ołtarzu w lewej nawie Bazyliki. O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY
o Świętych Męczennikach i o godz. 16.30 na Mszę św. z formularza o Świętych Męczennikach. W tym roku ze względu na pandemię rezygnujemy z procesji.

Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej bazylice NIEDZIELĘ BUDZENIA POWOŁAŃ. Chcemy
w tym dniu szczególnie dziękować Panu Bogu za dar powołań oraz modlić się o nowe powołania franciszkańskie do naszej prowincji zakonnej. W tym dniu pragniemy zebrać przed kościołem ofiary na utrzymanie i kształcenie naszych braci w formacji. Będzie również możliwość zaopatrzenia się w ciasto upieczone przez naszych braci.

Zapraszamy dzieci: przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych na zajęcia do ŚWIETLICY PARAFIALNEJ. Świetlica, prowadzona w Domu Parafialnym przez siostry franciszkanki, czynna jest od poniedziałku do piątku
w godzinach od 13.00 do 19.00. Oferujemy pomoc w nauce, gry i zabawy, organizacje czasu wolnego.

MSZE ŚW. SZKOLNE odprawiamy w piątki o godz. 17.00 oraz Msze św. dla dzieci w niedziele o godz. 9:30.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 28 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice, którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Uroczystość Wczesnej Komunii w naszej parafii jest po dwóch latach przygotowania, w dniu 3 maja każdego roku.

Z tyłu bazyliki dostępny jest bieżący numer Głosu św. Ludwika. Znajdziemy w nim szczegółowy program przygotowania do wczesnej i pierwszej Komunii św., przedstawiamy zespół duszpasterski i katechetyczny oraz wiele ważnych informacji z życia i działalności naszej parafii. Polecamy również bieżący numer Gościa Niedzielnego.