21 czerwiec 2020

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ dzisiaj w bazylice o godz. 16.00 oraz w tygodniu o 18.00.

Odnowa w Duchu Św. zaprasza we wtorek na Eucharystię na zakończenie roku formacyjnego, wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu do kryty o godz. 19:30.

W środę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wspólnoty: Biuro Radia Maryja i Koło Robótek Ręcznych zapraszają na Eucharystię w swojej intencji w bazylice o godz. 9:00.

W tym tygodniu przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Chcemy podziękować wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i rodzicom za ich poświecenie i pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej w czwartek o godz. 18.30 uczniów i nauczycieli Szkół Podstawowych numer 34, 64, 67 i Elementarza oraz VII Liceum Ogólnokształcącego.

Oaza młodzieżowa zaprasza w piątek na Eucharystię na zakończenie roku formacyjnego do krypty o godz. 19:30.

W sobotę przypada wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.

Ze względu na wzrost zachorowani w naszym regionie, również duchownych, bardzo prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej bazylice: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa. Nadal usilnie zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Jeśli Komunii udziela jeden kapłan, najpierw podchodzą ci, którzy pragną przyjąć Komunię na rękę a następnie ci, którzy przyjmują Komunię do ust. Znak pokoju przekazujmy przez skinienie głowy.

Zachęcamy do podejmowania godziny adoracji NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która trwa nieustanie w dzień
i w nocy przez cały tydzień.

Od poniedziałku wracamy do tradycyjnej formy spowiedzi w krypcie bazyliki. Prosimy podobnie jak podczas Mszy św. o zachowanie stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.

Czerwcowy numer Głosu Św. Ludwika jest dostępny z tyłu bazyliki i przy furcie. Prosimy o pomoc w jego rozprowadzeniu. Z tyłu bazyliki można również nabyć bieżący numer Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy za złożone ofiary w bazylice oraz wpłacane na konta parafialne i klasztorne, na cele funkcjonowania klasztoru i parafii. Zapewniamy o naszej modlitwie w Waszej intencji.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM BŁOGOSLAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ FRANCISZKAŃSKIEGO POKOJU I DOBRA!
NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ PRZYJMIJMY BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.