21 kwietnia 2019

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Pierwsza Msza św. o godz. 6:00 bez procesji,
a następne od godz. 8:00 wg porządku niedzielnego.

Zapraszamy dziś o godz. 15:30 na uroczyste NIESZPORY WIELKANOCNE, którymi zakończymy TRIDUUM PASCHALNE.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Zapraszamy również na Nieszpory świąteczne w poniedziałek o godz. 16:00.

Całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie wznowiona od poniedziałku po Mszy św. o godz. 20.00.

We wtorek o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w czasie obchodów

Zapraszamy na dwa koncerty wielkanocne we wtorek i w środę o godz. 19.15 w bazylice:

we wtorek, w dniu św. Wojciecha głównego patrona Polski z okazji ustanowienia święta chrztu Polski, które co roku obchodzić będziemy 14 kwietnia, wystąpi Orkiestra Symfoniczna Polskiej Grupy Górniczej.

w środę będziemy gościć włoskich muzyków, którzy wystąpią z koncertem muzyki barokowej ANDREA FALCONIERI na: organach, flecie, skrzypcach i teorbie. Szczegóły na plakatach.

W piątek zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Po Mszy wieczornej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w krypcie bazyliki a po niej spotkanie w Kawiarence Parafialnej.

W sobotę o godz. 11.00 kapłani dekanatu Katowice-Panewniki spotykają się na wspólnej Eucharystii w parafii Najśw. Imion Jezusa i Maryi na Brynowie – na tzw. KONWENCIE WIELKANOCNYM. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy za kapłanów oraz o dar nowych powołań.

Również w sobotę zapraszamy na XVII PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA, który poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji Zacheusz. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.30 w bazylice.

W przyszłą niedzielę, obchodzimy ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Caritas archidiecezji.
Spotkanie wielkanocne absolwentów FODY odbędzie się w przyszłą niedzielę. Początek o 15.00 w Kościele Akadem.

Zapraszamy na pielgrzymkę do RZYMU, NEPI i ASYŻU oraz innych sanktuariów we Włoszech w terminie od 24 czerwca do 2 lipca br. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.
Przyjmujemy również zgłoszenia dzieci i młodzieży na wyjazd wakacyjny do Bośni, Hercegowiny i Chorwacji w terminie od 3-14 lipca. Program jest dostępny na stronie Internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń przy furcie.

Dziękując wszystkim za życzliwość i świąteczne życzenia dla naszej Wspólnoty zakonnej, pragniemy naszym parafianom, gościom i sympatykom tego świętego miejsca – szczególnie pamiętając o wszystkich chorych i cierpiących – życzyć: głębokich doświadczeń zbawczej obecności Chrystusa. Niech każde rodzinne spotkanie stanie się źródłem radości i mocy w codziennym życiu. Radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.