21 luty 2021

Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która znajduje się obok relikwii św. Jana Pawła II.

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30.

Kolekta dzisiejszej niedzieli ma charakter jałmużny postnej. Dziękujemy za złożone ofiary.

W duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy zachęcamy do podjęcia zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu jako wielkopostne postanowienie. Zdecydowanych prosimy o wypełnienie deklaracji, które znajdują się
w kaplicy i oddanie ich na furcie lub drogą internetową.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.

W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 i Drogę Krzyżową zapraszamy głównie dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej
Nr 64 i Elementarza, przygotowujące się do pierwszej Komunii. Podczas tej Mszy św. poświęcimy medaliki i świece.

Dzieło Pomocy „AD GENTES” powołane przez Konferencję Episkopatu Polski wspiera działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka przed Bazyliką na ten cel.

Od przeszłej niedzieli do środy 3 marca, w bazylice o godz. 20.00 odbywać się będą Rekolekcje dla środowiska akademickiego, które poprowadzi o. Leonard Bielecki, franciszkanin z Poznania.

DARY ŻYWNOŚCI – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki

Dziękujemy wszystkim parafianom oraz gościom za wszelkie ofiary na rzecz klasztoru i parafii, które składacie w naszej bazylice, na furcie czy poprzez przelewy bankowe.

W związku z trudną sytuacją, w jakiej się wszyscy znajdujemy, ośmielamy się prosić o szczególne wsparcie nas
w najbliższą niedzielę. Ofiary zebrane podczas kolekty niedzielnej będą głównie przeznaczone na opłaty za media (prąd, woda, ogrzewanie). Bóg zapłać za zrozumienie, życzliwość oraz waszą hojność.

Zapraszamy do odwiedzania MUZEUM MISYJNEGO, które znajduje się w domu parafialnym na I piętrze.

Bieżący numer Głosu Św. Ludwika oraz Gościa Niedzielnego są dostępne na regale z tyłu bazyliki. Pamiętajmy
o osobach chorych i pozostających w domach z powodu pandemii, aby dostarczyć im prasę katolicką.