21 marca 2021

Zapraszamy na GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 15:30.

Zachęcamy wiernych do podejmowania raz w tygodniu godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się w kaplicy adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

Z racji na trwający rok jubileuszowy ku czci św. Józefa, zachęcamy do nawiedzania krypty bazyliki, gdzie znajduje się ołtarz św. Józefa. Odmawiając dowolną, prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć św. Józefa, możemy zyskać odpust zupełny.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte,
a nienarodzone. Zachęcamy do podejmowania dzieła duchowej adopcji dzieci nienarodzonych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w marcowym numerze Głosu św. Ludwika.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Rozważania poprowadzą małżeństwa Domowego Kościoła. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30.
Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.
W sobotę, Mszą św. o godz. 18:30, rozpoczynamy REKOLEKCJE PARAFIALNE dla dorosłych. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. głoszone będą nauki ogólne. Rekolekcje poprowadzi ks. Bartosz Wronikowski, kapłan archidiecezji krakowskiej, aktualnie studiujący w Rzymie. Szczegółowy plan rekolekcji przypomnimy
w przyszłą niedzielę. Plan rekolekcji jest dostępny w gablotkach i w Internecie oraz w marcowym numerze Głosu. Msze się rekolekcyjne: w niedzielę o godz. 11.00 oraz od poniedziałku do środy o godz. 18.30 będą transmitowane.

Dary żywności – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki. ŚWIECE CARITAS – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w kiosku oraz w Biurze Radia Maryja. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne diecezji i parafii.

KWIETNIOWY NUMER GŁOSU ŚW. LUDWIKA UKAŻE SIĘ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ.
Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej oraz marcowy nr Głosu św. Ludwika i Gość Niedzielny. Dodatkowy specjalny numer Gościa poświęcony św. Józefowi jest dostępny na Furcie.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!