21 października 2018

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY w Kościele.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Dzisiaj odbywają się wybory samorządowe. Przypominamy o obywatelskim obowiązku uczestniczenia w wyborach i zachęcamy do głosowania.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza we wtorek o godz. 19.15 do krypty na Mszę św. z uwielbieniem oraz konferencję na temat: „Moc Modlitwy Różańcowej”.

W czwartek o godzinie 18:30 w auli św. Franciszka w domu parafialnym odbędzie się konferencja dla małżeństw i narzeczonych pt.: „Seks jest Boski”, którą poprowadzi o. Ksawery KNOTZ, kapucyn – znany duszpasterz rodzin. Zapewniamy opiekę dla dzieci. Wstęp wolny. Po każdej Mszy św. będą rozdawane ulotki z informacją o wydarzeniu.

W sobotę, 27 października, z cyklu Muzyka w Bazylice zapraszamy o godz. 19.15 na koncert młodych artystów. Wystąpią: Daniel Strządała – organy oraz Piotr Nowak – trąbka. Koncert poprowadzi Grażyna Brewińska. Szczegóły koncertu na plakatach.

W przyszłą niedzielę w bazylice przeżywać będziemy NIEDZIELĘ MISYJNĄ,. Po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę na misje.

W związku ze zbliżającym się miesiącem pamięci o zmarłych, na furcie przyjmowane są „ZALECKI” za zmarłych.
Okazja do SPOWIEDZI przed Uroczystością Wszystkich Św. będzie w krypcie od czwartku do soboty od godz. 6.00-19.00 oraz w przyszłą niedzielę od 5.30 do 20.30.
W Uroczystość Wszystkich Świętych przed bazyliką będzie specjalna zbiórka na ogrzewanie klasztoru, bazyliki i domu parafialnego.

Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy w środę, 31 października, dzieci, młodzież
i dorosłych, na MARSZ ŚWIĘTYCH. Przebrani za świętych i aniołów przejdziemy ulicami naszej parafii dając świadectwo wiary. Jest jeszcze tydzień czasu żeby przygotowa
stroje wg własnego pomysłu. Godzina wymarszu zostanie podana w przyszłą niedzielę.

Nasza parafia jest organizatorem VII KRAJOWEGO FORUM WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W PARAFIACH w dniach 16-17-18 listopada tego roku.
Będziemy gościć delegacje adorujących z całej Polski. Zwyczajem tego wydarzenia jest udzielenie noclegu gościom
w rodzinach parafii organizującej forum. „Nie zapominajcie o gościnności. Przecież dzięki niej niektórzy, nawet się nie domyślając, ugościli aniołów”. Słowami z listu do Hebrajczyków zwracamy się z serdeczną prośbą do naszych parafian
o zgłaszanie się rodzin, które mogą przyjąć gości na dwie noce. Zapisy na furcie klasztornej.

Kolejna KATOLICKA SZYBKA RANDKA dla osób powyżej 30 roku życia odbędzie się 19 listopada. Więcej szczegółów na plakacie w gablotkach i na stronie internetowej FODY.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę i Kalwarię życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!