22-29.04.2018

Dziś NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Jest to szczególny dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Przez cały tydzień zachęcamy do intensywnej modlitwy o powołania do służby Bożej.

Zapraszamy wiernych, nie tylko dzieci wczesno komunijne, w każdy pierwszy czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji za powołanych i o nowe powołania.

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE w Bazylice o godz. 16:00.

W poniedziałek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Eucharystię oraz uwielbienie we wtorek o godz. 19.00
w Kościele Akademickim na Kalwarii..

W środę obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY. O godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo – procesję, która wyruszy od krzyża misyjnego na Kalwarię, podczas której będziemy prosić Boga o dobre urodzaje
i błogosławieństwo w pracy. Po procesji o 18.30 Msza św. w Bazylice w intencji Br. Marka Trepczyka z okazji imienin zakonnych.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

Parafialny Punkt Charytatywny udziela pomocy w każdy wtorek od godz. 17.00 w Domu Parafialnym. Na furtę klasztorną lub do Kawiarenki można przynosić trwałe produkty spożywcze jako pomoc biednym i potrzebującym. Również we worki od godz. 16.00 do 18.00 w Kawiarence Parafialnej udzielane są porady prawne parafianom niezamożnym, potrzebującym pomocy.

Świetlica Parafialna organizuje tygodniowy wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Bieszczadach w terminie od 24.06 do 1.07. Prosimy o zapisywanie się w tym tygodniu w kawiarence parafialnej lub na furcie klasztornej.

Franciszkański Zakon Świeckich organizuje dwudniową pielgrzymkę do Lichenia  12 i 13 maja. Zapisy na furcie.

Chętnych na pielgrzymkę parafialną do ZIEMI ŚWIĘTEJ w terminie od 16 do 23 listopada br. prosimy o pilną rezerwację miejsc. Zapisy odbywają się na FURCIE.

GOŚĆ NIEDZIELNY ORAZ KWIETNIOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA SĄ DOSTĘPNE Z TYŁU BAZYLIKI.