22 grudnia 2019

Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu. Zapraszamy na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00.
Spowiedź przed świętami: dzisiaj do g. 20.00; w poniedziałek od 6:00 do 20:00 i w Wigilię B.N. od 6:00 do 16:00.

W poniedziałek zakończenie rorat dla dzieci na Mszy św. o godz. 8.00.
Zapraszamy również na ostatnie RORATY DLA DOROSŁYCH o godz. 21.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie w wigilię Bożego Narodzenia do godz. 16.00. Wznowienie adoracji odbędzie się w drugie święto, w czwartek, po ostatniej Mszy św.

We wtorek WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz. 12.00.

• o godz. 23.30 w Bazylice wystąpi chór Św. Grzegorza z programem kolędowym.
  • o północy zapraszamy na uroczystą PASTERKĘ, której przewodniczył będzie Ks. Bp Marek Szkudło. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

W środę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.
O godz.. 16:00 zapraszamy na NIESZPORY BOŻONARODZENIOWE.

W czwartek, drugi dzień Świąt – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA. Porządek Mszy św. jak niedzielę.
Również o godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY KOLĘDOWE.
Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W czwartek na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się błogosławieństwo Małych Kolędników Misyjnych. Tegoroczne Kolędowanie Misyjne ma być pomocą dla dzieci z AMAZONII. W piątek, Kolędnicy przejdą ulicą Panewnicką, Bronisławy, Poleską i Piotrowicką a w sobotę, ulicą Panewnicką w kierunku Starych Panewnik. Przyjmując małych kolędników włączmy się w pomoc misyjną dla najbiedniejszych dzieci. Kolędowanie będzie od godz. 13.00 do 18.00.

W piątek ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA. O godz. 11.30 rozpocznie się ADORACJA BOŻEJ DZIECINY przez Franciszkański Zakon Święckich. Mszy św. o. godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. bp Grzegorz Olszowski. Z racji św. Jana podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będzie możliwość poświęcenia wina.

W sobotę – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy rodziców z dziećmi
i matki w stanie błogosławionym, którym udzielimy okolicznościowego błogosławieństwa.

W sobotę imieniny zakonne obchodzi o Cezary Domogała. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 12.00 w bazylice.
Spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w sobotę o godz. 9:00 w Auli św. Franciszka.
W sobotę, Mszą św. o godz. 14.00 rozpocznie się ADORACJA BOŻEJ DZIECINY przez DOMOWY KOŚCIÓŁ ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.

Od piątku do niedzieli c.d. KOLĘDY:
w piątek – ulice: Wietnamska, Gromadzka i Smoleńska; w sobotę – ulice: Ludowa, Koreańska, Japońska, Kazimierza Wielkiego, Kokociniec, Stolarska, Chodkiewicza, Ustrońska, Rybacka i Zagrody; w przyszłą niedzielę – ulice: Rogosza, Cieszyńska, Emerytalna oraz Piotrowicka 91-101a czyli Osiedle Książęce.
W sobotę i w niedzielę odwiedziny rozpoczynamy od godz. 14.00 a w tygodniu od 16.00.

Przy ołtarzu św. Franciszka dostępny jest OGIEŃ BETLEJEMSKI przyniesiony przez harcerzy. Wierni, którzy zechcą zabra
ogień do swoich domów, proszeni są o przyniesienie odpowiednich lampionów.
Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne są jeszcze do nabycia na furcie klasztornej.

Spotkanie absolwentów FODY odbędzie się w przyszłą niedzielę. Początek o godz. 15.00 w Kościele Akademickim.

Od Uroczystości Bożego Narodzenia zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.
Wszystkich gości i parafian prosimy o bezpieczne poruszanie się samochodami na placu klasztornym. Zalecamy wyjazd na ul. Panewnicką skręcając w prawo, celem uniknięcia blokowania ruchu. Informujemy, iż wyjątkowo można również wyjeżdżać przez bramę na ul. Franciszkańską.

Podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. jest do nabycia z tyłu bazyliki i na furcie. W świątecznym numerze Gościa znajduje się obszerna relacja na temat panewnickiego żłóbka i licznych adoracji. Również zachęcamy do nabywania Głosu św. Ludwika naszego miesięcznika parafialnego.