22 października 2017

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY w Kościele.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

W poniedziałek imieniny zakonne obchodzi kapelan kliniki o. Kapistran Gogola. Msza św. w intencji solenizanta
w bazylice o godz. 18.30.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Eucharystię i adorację NS z uwielbieniem we wtorek o godz. 18.30.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W sobotę obchodzimy – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób opiekujących się naszą Kalwarią
i poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej i Różańcowymi. Po Mszy św. odbędzie spotkanie w Kawiarence. Zapraszamy chętnych do współpracy w trosce o naszą Kalwarię.

Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako NIEDZIELE MISYJNĄ, w naszej bazylice. Po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę na misje. Dla wszystkich wspierających misje wystąpi z koncertem uwielbieniowym MICHAŁ KRÓL wraz z zespołem. Koncert rozpocznie się o 17.30.

W związku ze zbliżającym się miesiącem pamięci o zmarłych, na furcie przyjmowane są „ZALECKI” za zmarłych.

Okazja do SPOWIEDZI przed Uroczystością Wszystkich Św. będzie w krypcie od czwartku do soboty od godz. 6.00-19.00 oraz w przyszłą niedzielę od 5.30 do 20.30.

W Uroczystość Wszystkich Świętych przed bazyliką będzie specjalna zbiórka na ogrzewanie klasztoru, bazyliki
i Domu Parafialnego.

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Harcerzy Obrońców Katowic oferują bezinteresowną pomoc przy porządkowaniu grobów bliskich zmarłych. W najbliższy wtorek i w środę w godzinach od 10.00 do 13.00 młodzież wraz z opiekunem będzie oczekiwała w okolicach kaplicy na cmentarzu przy ul. Panewnickiej. Prosimy o przygotowanie własnego sprzętu do sprzątania.

Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy we wtorek, 31 października, dzieci, młodzież i dorosłych, na MARSZ i BAL ŚWIĘTYCH. Przebrani za świętych i aniołów przejdziemy ulicami naszej parafii dając świadectwo wiary. Jest jeszcze tydzień czasu żeby przygotować stroje wg własnego pomysłu. Godzina rozpoczęcia zostanie podana w przyszłą niedzielę.

W poniedziałek, 6 listopada, odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.15 w Kawiarence.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.

W ramach przyjaźni między parafiami – naszą w Panewnikach i franciszkańską w Betlejem, w Ziemi św. pomagamy starszym, chorym ludziom w zakupie lekarstw. Przy stopniu komunijnym w koszyku znajdują się różańce wyprodukowane w Ziemi św. i poświęcone w Betlejem. Składając do skarbony ofiary i zabierając różaniec włączamy się w akcję „Lekarstwa za różaniec” i pomagamy chrześcijanom w Betlejem.

Franciszkański Zakon Świeckich, 18 listopada, organizuje pielgrzymkę do KALISZA. Zapisy odbywają się na furcie.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępne są z tyłu bazyliki.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę i Kalwarię życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!