22 września 2019

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00.

Dzisiaj przed bazyliką, trwa akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku przeprowadzona przez Fundację DKMS. Chcemy pomóc 4 letniemu Piotrusiowi z Wyr w walce z białaczką.

Dzisiaj również proszą o pomoc Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Katowice-Kostuchna. Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem głosowania w budżecie obywatelskim. Nasze głosy mogą pomóc w zakupie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego dla tej Jednostki a dla naszego bezpieczeństwa.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Prosimy, aby zgłosili się rodzice, którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący i praktykujący.
W tym tygodniu imieniny zakonne obchodzą: we wtorek o. Gerard BULA i w środę o. Kleofas GRÓDEK. Msza św.
w intencji solenizantów kolejno we wtorek i środę w bazylice o godz. 18.30

Zapraszamy rodziców i kandydatów, którzy w 2020 r. przystąpią do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, na spotkanie
w najbliższy czwartek o godz. 18.30 Msza św. w bazylice i po jej zakończeniu spotkanie organizacyjne w kościele. Na furcie można odebrać karty zgłoszeniowe, które należy wypełnić i oddać do 30 września.
Przypominamy, że dzieci i młodzież, niezależnie gdzie uczęszczają do szkoły, przygotowują się i przyjmują sakramenty w parafii zamieszkania.

W sobotę zapraszamy na XVIII PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach .

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej bazylice Niedzielę Powołaniową – modląc się o dar nowych powołań oraz dziękując Panu Bogu za powołania franciszkańskie do naszej prowincji zakonnej.  Po Mszach św. będzie można zaopatrzyć się w ciasto upieczone przez naszych braci. Zapraszamy także do udziału w wydarzeniach towarzyszących, które przygotowali bracia z seminarium. Szczegóły znajdują się na plakatach. W ten dzień zbierzemy przed kościołem ofiary na utrzymanie i kształcenie naszych braci w formacji.

Również w przyszłą niedzielę wspominamy i czcimy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz 38 Towarzyszy, których relikwie znajdują się w bocznym ołtarzu w lewej nawie Bazyliki. O godz. 16.00 odprawimy NIESZPORY
o Świętych Męczennikach. O godz. 16.30 Msza św. z formularza o Świętych Męczennikach pod przewodnictwem ks. bpa Adama Wodarczyka i po Mszy św. UROCZYSTA PROCESJA z relikwiami świętych na placu bazylikowym. Do udziału w procesji zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci w strojach śląskich oraz przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych, zachęcamy do zabrania z sobą świec.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym.

Prasa katolicka: Głos Św. Ludwika, Gość Niedzielny i inne książki i czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!