23 czerwca 2019

Dziękujemy o. HIERONIMOWI, misjonarzowi z Afryki, za wygłoszone słowo Boże. Po Mszy św., przed bazyliką, można złożyć ofiarę na misje.

Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ z procesją eucharystyczną o godz. 16.00.

Z cyklu „Muzyka w bazylice” zapraszamy dzisiaj na ostatni koncert przedwakacyjny. Po Mszy św. o godz. 16.30 wystąpi Kwintet Dęty Blaszany NOSPR.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00

Od poniedziałku Kancelaria Parafialna czynna wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

W poniedziałek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA.

CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, czwartek i piątek rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej. Następny obchód chorych odbędzie się w sierpniu, przed odpustem.

Do piątku obchodzimy oktawę Bożego Ciała. Po nabożeństwie do NSPJ i Mszy św. wieczornej odbywać się będzie procesja eucharystyczna na Pl. Klasztornym. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i do sypania kwiatów oraz dziewczęta i chłopców w strojach śląskich.
Prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przynoszenie na furtę klasztorną płatków kwiatowych do sypania dla dzieci.

W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA. Porządek Mszy św. w Bazylice jak w dzień powszedni. Procesją Eucharystyczną po Mszy św. wieczornej zakończymy OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA.
Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

W sobotę przypada UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. W tym dniu zbierana jest kolekta, zwana Świętopietrzem, przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
W sobotę imieniny zakonne obchodzą: o. Paweł Ostrzałek, wikary klasztoru i kapelan kliniki dziecięcej
i br. Paweł Obarski. Msza św. w intencji solenizantów o godz. 6.45 w bazylice.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę w ambulansie na Placu Klasztornym odbędzie się przedwakacyjna AKCJA ODDAWANIA KRWI.

W dniach od 24 do 30 czerwca Wspólnota Odnowy w Duchu Św. organizuję „MODLITWĘ ZA PARAFIĘ”. Spacerując wokół wybranych miejsc, pragniemy te miejsca i ludzi omadlać w ciszy i oddawać Bogu. Wszystkich chętnych do włączenia się w tę modlitwę, prosimy o zgłoszenie udziału na furcie klasztornej wybierając miejsce, dzień i godzinę modlitwy.

Biuro Radio Maryja przy kaplicy Miłosierdzia przyjmuje zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca br.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz GOŚĆ NIEDZIELNY są dostępne z tyłu bazyliki.
Wakacyjny numer Głosu Ludwika ukaże się w niedzielę, 28 lipca.

Życzymy wszystkim wiernym udającym się na wakacje miłego odpoczynku.
Niech każde spotkanie z naturą będzie okazją do uwielbienia Boga Stwórcy.
„Szczęść Boże” wszystkim na całą niedzielę i nadchodzący tydzień.