23 grudnia 2018

Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu. Zapraszamy na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00.

Spowiedź przed świętami: dzisiaj do godz. 20.00 i w Wigilię Bożego Narodzenia od 6:00 do 16:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie w wigilię Bożego Narodzenia do godz. 15 00. Wznowienie adoracji odbędzie się w drugie święto, w środę, po ostatniej mszy św. ok godz. 21 00.

W poniedziałek WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz. 12.00.

• o godz. 23.30 w Bazylice wystąpi chór Św. Grzegorza z programem kolędowym.
  • o północy zapraszamy na uroczystą PASTERKĘ, której przewodniczył będzie Ks. Bp Grzegorz OLSZOWSKI. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

We wtorek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.
O godz.. 16:00 zapraszamy na NIESZPORY BOŻONARODZENIOWE.

W środę, drugi dzień Świąt – ŚWIĄTO ŚW. SZCZEPANA. Porządek Mszy św. jak niedzielę.
O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżonków, którzy w drugiej połowie tego roku przeżywali
25 rocznicę małżeństwa i zgłosili się na furcie do wspólnej celebracji jubileuszu.
Również o godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY KOLĘDOWE. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W środę na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się błogosławieństwo Kolędników Misyjnych. Tegoroczne Kolędowanie Misyjne ma być pomocą dla dzieci z Burundi i Rwandy. W czwartek Kolędnicy przejdą ulicą Panewnicką w kierunku Starych Panewnik a w Piątek ulicą Panewnicką, Bronisławy, Poleską i Piotrowicką. Przyjmując małych kolędników włączmy się w pomoc misyjną dla najbiedniejszych dzieci. Kolędowanie będzie od godz. 13.00 do 18.00.

W czwartek ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA. O godz. 11.00 rozpocznie się ADORACJA BOŻEJ DZIECINY przez Franciszkański Zakon Święckich. Mszy św. o. godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. bp Andrzej Iwanecki z Gliwic. Z racji św. Jana podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będzie możliwość poświęcenia wina.

W piątek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy rodziców z dziećmi
i matki w stanie błogosławionym, którym udzielimy okolicznościowego błogosławieństwa.

Spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w sobotę o godz. 9:30 w Auli św. Franciszka.
W sobotę, Mszą św. o godz. 14.00 rozpocznie się ADORACJA BOZEJ DZIECINY przez DOMOWY KOŚCIÓŁ ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ, której przewodniczył będzie ks. bp. Marek Szkudło.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkie KOBIETY I DZIEWCZĘTA na Adorację Stanową, której przewodniczył będzie ks. bp Adam Wodarczyk.

Od czwartku do niedzieli c.d. KOLĘDY:
w czwartek od godz. 16.00 – ul. Harcerska i Wczasowa.
w piątek od godz. 16.00 – ul. Piotrowicka 11-118 (bez Osiedla Książęcego) i Zielonogórska 16a, 16b i 16c.
w sobotę od godz. 14.00 – ul. Zielonogórska – pozostałe numery
w przyszłą niedzielę od godz. 14.00 – ul. Bromboszcza i Wileńska

Przy ołtarzu św. Franciszka dostępny jest OGIEŃ BETLEJEMSKI przyniesiony przez harcerzy. Wierni, którzy zechcą zabra
ogień do swoich domów, proszeni są o przyniesienie odpowiednich lampionów.

Zapraszamy na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII w czasie ferii zimowych od 11 do 20 lutego 2019 roku. Szczegółowy program znajduje się w grudniowym numerze Głosu. Rezerwacje i zapisy na furcie klasztornej.

Od Uroczystości Bożego Narodzenia zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Wszystkich gości i parafian prosimy o bezpieczne poruszanie się samochodami na placu klasztornym. Zalecamy wyjazd na ul. Panewnicką skręcając w prawo, celem uniknięcia blokowania ruchu. Informujemy, iż wyjątkowo można również wyjeżdżać przez bramę na ul. Franciszkańską.
Grudniowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.