23 maja 2021

Dziś obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO. Za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu, możemy dziś uzyskać odpust zupełny.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w Bazylice o godz. 16.00.
W tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy w bazylice o godz. 18.00.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.
W poniedziałek przypada ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA. Jest to również dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.
Porządek Mszy św. w poniedziałek jak w dzień powszedni – dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
O godz. 12:00 Msza św. z udziałem FZŚ z całego Regionu. O godz. 11.00 rozpocznie sie modlitewne czuwanie a po zakończeniu Mszy św. modlitwa różańcowa na dróżkach kalwaryjskich.
KANCELARIA W TYM DNIU BĘDZIE NIECZYNNA.
Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W czwartek obchodzimy ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.

W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.
W tym dniu zachęcamy Mężczyzn i Młodzieńców do indywidualnego lub rodzinnego pielgrzymowania do Piekar Śląskich. Zdecydowanych prosimy o zgłaszanie się osobiście lub telefonicznie na Furcie klasztornej. Dzisiaj ostatni dzień zapisów. Tylko zapisane osoby będą mogły odebrać na furcie w dniach 28 i 29 maja specjalne opaski, umożliwiające wejście do przygotowanych sektorów na piekarskim wzgórzu.
Pielgrzymów prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty przed wyjazdem w swojej parafii.

Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 3. czerwca. Tegoroczna procesja odbędzie się na terenie kalwarii panewnickiej z wykorzystaniem kaplic jako ołtarzy. Msza św. poprzedzająca procesję zostanie odprawiona przy VII Stacji o godz. 9.30. Zachęcamy do udziału dzieci w strojach komunijnych oraz śląskich. Zapraszamy poczty sztandarowe. Zachęcamy wiernych, aby tradycyjnie w tym dniu udekorować okna mieszkań i domów by również w ten sposób wyrazić naszą miłość i szacunek wobec Jezusa – Eucharystii.

Polecamy miesięcznik parafialny, GŁOS ŚW. LUDWIKA oraz Gość Niedzielny, który jest do nabycia z tyłu bazyliki.