23 sierpień 2020

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:
• w poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA
• we wtorek – UROCZYSTOŚĆ LITURGICZNA ŚW. LUDWIKA, naszego patrona. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 18.00 oraz na Mszę św. w intencji Parafian o godz. 18:30.
• w środę – UROCZYSTOŚĆ MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Zapraszamy na Dróżki Różańcowe, część chwalebną,
o godz. 15.00. Rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym.
• W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii, którą odprawimy za zmarłych parafian i duszpasterzy – rozpoczęcie w bazylice.
• W sobotę, Nieszporami ku czci św. Ludwika o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację zewnętrznej uroczystości odpustowej. Kazania odpustowe wygłosi o. Emil Pacławski OFM, proboszcz naszej parafii w Tychach.

Program UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWAEJ, którą obchodzimy w przyszłą niedzielę, przedstawia się następująco:
O godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
O godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna – rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej.
O godz. 11.00 SUMA ODPUSTOWA w bazylice, której przewodniczył będzie o. prowincjał Antonin Brząkalik OFM.

Na sumę zapraszamy wszystkich parafian i gości, a szczególnie dzieci komunijne w strojach komunijnych, ślązaczki, poczty sztandarowe, siostry zakonne, oraz wszystkie grupy parafialne.
O godz. 16.00 NIESZPORY ODPUSTOWE w bazylice.
O godz. 19.00 KONCERT FORTEPIANOWY w Auli św. Franciszka – utwory: Fryderyka Chopina w wykonaniu
Andrzeja Wiercińskiego, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach.

Chorych naszych parafian odwiedzimy w związku z odpustem w środę, w czwartek i w piątek rozpoczynając od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych na furcie.

Zachęcamy adoracji NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która w naszej bazylice trwa nieustannie w dzień i w nocy.

Z tyłu bazyliki dostępny jest nowy, wakacyjny, numer Głosu św. Ludwika, prosimy o pomoc w jego rozprowadzeniu. Polecamy również bieżący numer Gościa Niedzielnego.

Przypominamy o obowiązku zachowania przepisów bezpieczeństwa w związku z epidemią – zakrywanie ust i nosa, zachowanie odpowiedniej odległości. Wobec wzrostu liczby zakażonych usilnie zalecamy stosowanie się do wskazanych zaleceń zarówno w trakcie uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach, jak również podczas korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I ODWIEDZAJĄCYM NASZĄ BAZYLIKĘ GOŚCIOM,
ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NA CAŁY NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ODPOCZYNKU I PRACY.