23 września 2018

W poniedziałek imieniny zakonne obchodzą: o. Gerard Bula i o. Kleofas Gródek. Msza św. w intencji solenizantów
w bazylice o godz. 18.30.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Prosimy, aby zgłosili się rodzice, którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący i praktykujący.

Również w poniedziałek odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców DZIECI KOMUNIJNYCH, klas III, o godz. 18.00
w auli św. Franciszka w Domu Parafialnym.

Zapraszamy rodziców, kandydatów, którzy w 2019 r. przystąpią do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, na spotkanie
w czwartek o godz. 19.30 w Auli św. Franciszka w domu parafialnym.

Przypominamy, że dzieci i młodzież, niezależnie gdzie uczęszczają do szkoły, przygotowują się i przyjmują sakramenty w parafii zamieszkania.

W piątek o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, która na terenie naszej parafii odbędzie się na Placu Miast Partnerskich, u styku ulic: Słupskiej, Koszalińskiej i Świdnickiej. Pragniemy
z wiernymi wielu państw świata powierzyć nasze miasto i cały świat Bożemu Miłosierdziu.

W piątek zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Po Mszy wieczornej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w krypcie bazyliki a po niej spotkanie w Kawiarence Parafialnej.

W sobotę obchodzimy ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA.

Wypożyczone stroje komunijne będą przyjmowane w sobotę w Domu Parafialnym na II p. w godz. 12.00 do 15.00. W tym czasie można również przynieść stroje komunijne, jeśli ktoś chciałby oddać je na potrzeby parafii dla rodzin ubogich i potrzebujących.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej bazylice Niedzielę Powołaniową – modląc się o dar nowych powołań oraz dziękując Panu Bogu za powołania franciszkańskie do naszej prowincji zakonnej.  Po Mszach św. będzie można zaopatrzyć się w ciasto upieczone przez naszych braci. Zapraszamy także do udziału w wydarzeniach towarzyszących, które przygotowali bracia z seminarium. Szczegóły znajdują się na plakatach. W ten dzień zbierzemy przed kościołem ofiary na utrzymanie i kształcenie naszych braci w formacji.

Również w przyszłą niedzielę wspominamy i czcimy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz 38 Towarzyszy, których relikwie znajdują się w bocznym ołtarzu w lewej nawie Bazyliki. Zgodnie z naszą tradycją NIESZPORAMI
o godz. 15.30 połączonymi z procesją wewnątrz bazyliki pragniemy uczci
św. męczenników.

==========================================================================================
Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek, 8 października, o godz. 19.30
w Kawiarence Parafialnej.

Szpital w Ochojcu zaprasza, 30 września, w godzinach od 11.00 do 17.00 do Przychodni Kardiologicznej przy ul. Ziołowej na bezpłatne badania i konsultacje specjalistów w zakresie: kardiologii, rehabilitacji kardiologicznej i dietetyki.

Kobiety zmagające się z konsekwencjami aborcji będą mogły skorzystać z programu pomocowego „Powrót
i Odnowa”, który składa się z dziewięciu cotygodniowych spotkań w małych grupach i jest okazją, by w atmosferze bezpieczeństwa i współczucia przyjąć uzdrowienie i odnowę. Szczegół znajdziemy na plakacie przy furcie oraz na ulotkach z tyłu bazyliki.