24-31 stycznia 2021

Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy DZIECI wraz z RODZICAMI na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ STANOWĄ przy Żłóbku Pana.

Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który kończy się w poniedziałek 25 stycznia. W Bazylice modlitwa w tej intencji odprawiana jest w ramach Mszy św. o godz. 12.00.

Msze święte w intencji mieszkańców naszej parafii – połączone z błogosławieństwem rodzin – zamiast tradycyjnej kolędy, odprawimy w tym tygodniu o godz. 18.30. Zapraszamy, przynajmniej delegacje rodzin z następujących ulic:

W poniedziałek: ul. Radomska, Jutrzenki, Szafirowa, Urocza;
W środę: ul. Wyzwolenia, Ogrodowa, Łanowa, Majakowskiego, Szojdy, Grzesika, Heweliusza, Wybickiego;
W sobotę: ul. Wietnamska, Gromadzka, Smoleńska.

Uczestnicy liturgii otrzymają pamiątkowy obrazek z modlitwą, poświęconą kredę i wodę święconą do pokropienia swych mieszkań. Ze względów sanitarnych prosimy o przynoszenie wody do poświęcenia we własnych naczyniach. Wodę poświęconą można również otrzymać w zakrystii. Można też w kiosku i na furcie nabyć specjalne naczynia na wodę święconą. W czasie Mszy św. kolędowej można złożyć ofiarę na utrzymanie kościoła i klasztoru. Wykaz ulic, których mieszkańców zapraszamy na poszczególne celebracje, można znaleźć w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

W czwartek imieniny zakonne obchodzi o. Radomir Buchcik, wikariusz, katecheta, opiekun ministrantów i duszpasterz dzieci. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w bazylice o godz. 18.30.

Najbliższe Adoracje Stanowe przy żłóbku:

• We wtorek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. i Adorację LEŚNIKÓW Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach,
  • W piątek o godz. 18.30 zapraszamy na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ STANOWĄ Harcerzy i Skałów wraz z Zespołem Słoneczni,
  • oraz w sobotę o godz. 15.00 zapraszamy na ADORACJE EKUMENICZNĄ – MIĘDZYWYZNANIOWĄ. Wspólna modlitwa i śpiewanie kolęd w intencji o jedność Kościoła.

Składamy serdecznie podziękowania za złożone dziś ofiary przeznaczone na utrzymanie kościoła i klasztoru. Dziękujemy również za ofiary przekazywane przelewem bankowym na konta klasztoru i parafii oraz za wszelką troskę i zainteresowanie.

Szopkę w Bazylice oraz pozostałe: ruchomą i żywą, można nawiedzać do wtorku, 2 lutego, włącznie. Demontaż szopki rozpocznie się w środę, 3 lutego, od godz. 13.00.

Bieżący nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki. Bardzo prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!