24 listopada 2019

Zapraszamy na nabożeństwo ku czci CHRYSTUSA KRÓLA dziś o godz. 16:00 w bazylice.

Dzisiaj  na placu bazylikowym w godz. od 9.30 do 15.00 można ODDAĆ KREW.

Prosimy o włączenie się w te akcję, pomagając innym, ratujemy ich życie.

Teatr KEFAS zaprasza dzisiaj o godz. 19.30 do Auli św. Franciszka na spektakl pt. NAJŚWIĘTSZY, ukazujący wartość i skuteczność modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz odnowy drzwi bazylki zebrane w ubiegłą niedzielę. Za każdy dar serca naszych parafian i gości odwdzięczamy się naszą modlitwą.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W sobotę Święto Św. Andrzeja, Apostoła Msza św. imieninowa w int. o. Andrzeja Trzęsickiego w bazylice o g. 7.30.

W przyszłą niedzielę – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy NOWY ROK LITURGICZNY pod hasłem: EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – Wielka Tajemnica Wiary.

Roraty dla dzieci będą odprawiane naprzemiennie: w poniedziałek, wtorek i w środę – wieczorem o godz. 18.30
a w czwartek, w piątek i w sobotę – rano o godz. 6.30. W związku z tym Msza św. recytowana odprawiana
o godz. 6.45 przez okres adwentu w czwartek, w piątek i w sobotę będzie o 15 minut wcześniej jako Msza św. roratna.

RORATY dla dorosłych będą odprawiane w poniedziałki o godz. 21.00. Tegoroczne rozważania poprowadzi: kapucyn, o. Zbigniew Kołodziejczyk.

Zapraszamy na ADWENTOWE REKOLEKCJE AKADEMICKIE od 1 do 4 grudnia, które o godz. 20.00 poprowadzi
o. Jan Strumiłowski,
z zakonu cystersów.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o 16.30, Koło Miłośników Śląskiej Pieśni zaprasza na koncert modlitewny „Pieśni o świętej Barbarze”, przy ołtarzu św. Barbary w bazylice.W repertuarze znajdą  się pieśni religijne z okresu od XVIII do początków XX wieku, zebrane przez wybitnego etnomuzykologa prof. Adolfa Dygacza.

Koło Robótek Ręcznych, naszej parafii, zaprasza na tradycyjny kiermasz świąteczny. Rękodzieła będzie można nabyć w niedzielę 1 grudnia od godz. 8:00 do 18:30 na korytarzu przy furcie. Pozyskane środki przeznaczamy na funkcjonowanie świetlicy parafialnej dla dzieci.

Młodzież naszej parafii zapraszamy do udziału w weekendowym Dniu Jedności Młodzieży Franciszkańskiej w Centrum Trzej Towarzysze w Chorzowie od 29 listopada do 1 grudnia. Szczegóły i zapisy dostępne na stronie internetowej Centrum Trzej Towarzysze.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Katolickiej Szybkiej Randki 16 grudnia o g. 18.30. Szczegóły na plakatach.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 9 grudnia o godz. 19:30 w Kawiarence Parafialnej.

W środę od 17.00 do 18.30 i w piątek od 15.00 do16.30 w Domu Parafialnym prowadzone są darmowe zajęcia SZACHOWE dla dzieci i młodzieży.  Serdecznie zapraszamy.

Od soboty 30 listopada, rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie – KOLĘDĘ. W sobotę odwiedzimy naszych parafian na Osiedlu Franciszkańskim oraz przy ul. Braci Wieczorków i Nizinnej. W niedzielę, 1 grudnia, Kolęda przy
ul. Kijowskiej – bloki nr 47, 49 i 51 oraz ul. Radomska 1B, 4 i 5 oraz domy prywatne przy ul. Małej i ul. Wyzwolenia.
W sobotę i w niedzielę odwiedziny rozpoczynamy od godz. 14.00. W gablotkach i na stronie Internetowej parafii znajduje się szczegółowy program KOLĘDY.