24 maj 2020

Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś przypada również dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chrześcijanach żyjących w tym kraju.

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odmawiamy w połączeniu z Litanią Loretańską codziennie po Mszy św. wieczornej.

Dodatkowe Msze św. recytowane odprawiamy w bazylice o godz. 15.00 i 17.30 do niedzieli, 7 czerwca, włącznie. Podobnie z transmisją Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30.

Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. oraz nabożeństw w Telewizji, w Radiu i w Internecie.
Przypominamy, że w bazylice, we Mszy św., może uczestniczyć maksymalnie 170 osób. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób oraz zasłaniania ust
i nosa. Przypominamy jednocześnie, że dla osób obawiających się zarażenia, w mocy pozostaje dyspensa Księdza Arcybiskupa. Usilnie zaleca się przyjmowanie komunii świętej na rękę. Znak pokoju przekazujmy przez skinienie głowy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa przez całą dobę – odbywa się w tzw. kaplicy fatimskiej
z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

W bazylice istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w kaplicy pod chorem,
w godzinach od 9.30 do 12.00 i od 15.00 do 18.30 z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych.

W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa, z dnia 4 maja br., aby „uroczystości wczesnej i pierwszej Komunii św. zostały zorganizowane w najbliższym czasie dla pojedynczych lub kilku rodzin, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne” – trwa obecnie ustalanie terminów z rodzicami. Pierwsze Komunie w naszej parafii rozpoczną się od 30 maja i byłoby dobrze abyśmy ich nie przenosili na okres poza wakacyjny. Wszelkie wątpliwości i zapytania prosimy kierować bezpośrednio do ojca proboszcza, który jest dostępny w kancelarii od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00.

Z tyłu bazyliki można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy za złożone ofiary w bazylice oraz wpłacane na konta parafialne i klasztorne, co pozwala nam zadbać o bieżące utrzymanie bazyliki i klasztoru. W każdą niedzielę o 12:30 odprawiamy Mszę świętą w intencji wszystkich darczyńców. Bardzo dziękujemy za nadsyłane Intencje mszalne, które odprawiamy w klasztorze na bieżąco.

Bezpośrednio po błogosławieństwie odśpiewamy wspólnie suplikacje, prosząc o ustanie pandemii. W tej samej intencji codziennie o 20:30 odmawiajmy różaniec. Przypomnieniem i zachętą do wspólnej modlitwy jest głos dzwonów bazylikowych codziennie o godz. 20.15.
WSZYSTKIM, ŻYCZYMY PO FRANCISZKAŃSKU POKOJU I DOBRA!