24 marca 2019

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice dziś o godz. 15:30.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. Początek przy I stacji na kalwarii.

O godz. 17.30 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Muzyka w bazylice”. Wystąpią: Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska – sopran, Henryk Gembalski – skrzypce, Julian Gembalski – organy, Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu.

KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH od godz. 8.00 do 18.30 urządza na korytarzu przy furcie przedświąteczny kiermasz swoich wyrobów. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie Parafialnej Świetlicy dla dzieci.

Zachęcamy wiernych do podejmowania raz w tygodniu godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte,
a nienarodzone. Zachęcamy do podejmowania dzieła duchowej adopcji dzieci nienarodzonych.

Od poniedziałku do piątku, będą REKOLEKCJE DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i GIMNAZLNYCH, wg programu podanego w szkołach.
Msze św. na zakończenie rekolekcji będą: w środę o 10.30 i w piątek o 10.30 i o 12.00.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłasza
przy furcie klasztornej.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.
Dzieci zapraszamy w tym tygodniu na Drogę Krzyżową z rodzicami o godz. 16.30 na Kalwarii lub na 18.00 w bazylice.
W piątek nie będzie Mszy św. szkolnej o godz. 17.00.

W piątek i w sobotę od godz. 12.00 do 20.00 w sklepach BIEDRONKA przy ul. Panewnickiej i Kijowskiej oraz
w NETTO przy ul. Piotrowickiej Parafialny Zespół Charytatywny i Wolontariusze przeprowadzą zbiórkę żywności dla ubogich. Z tych produktów zostaną przygotowane paczki na święta. Prosimy wszystkich o włączenie się w to dzieło. Niezależnie od tego, dary żywności – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej, jako pomoc biednym, można stale przynosić na furtę lub do kawiarenki.

ŚWIECE CARITAS – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w Kiosku i w Biurze Radia Maryja.

W piątek i w sobotę 5 i 6 kwietnia odbędzie się w bazylice XIII Misterium Męki Pańskiej – Kalwaria Śląska.
W związku z wydatkami koniecznymi na zorganizowanie tego spektaklu m.in. nagłośnienie, oświetlenie, scenografia
i kostiumy, chcemy poprosić wiernych o wsparcie tej inicjatywy. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ ODBĘDZIE SIĘ JEDNORAZOWA ZBIÓRKA PRZED BAZYLIKĄ NA TEN CEL.

Parafia organizuje obóz letni dla dzieci i młodzieży w Medjugorie, Hercegowinie i Chorwacji w terminie od 6 do 17 lipca. Zainteresowanych rodziców prosimy o bezpośredni kontakt z o. Radomirem lub o. Proboszczem.

Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę parafialną do WŁOCH. Szczegółowy program znajduje się
w bieżącym numerze Głosu św. Ludwika i w Internecie. Zapisy na furcie klasztornej.

FODA, zaprasza do udziału w KATOLICKIEJ SZYBKIEJ RANDCE, w poniedziałek 15 kwietnia. Szczegóły na stronie Internetowej FODY.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej oraz marcowy nr Głosu św. Ludwika, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.