25 kwietnia 2021

DZIŚ NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
W tygodniu modlitw o powołania kapłańskie i zakonne zapraszamy do włączenia się w dzieło modlitewne POMOC POWOŁANIOM. Stosowne materiały znajdują się przy wyjściu z bazyliki. Dziękujemy za każdą formę wsparcia duchowego i materialnego braci naszej Prowincji.

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE w Bazylice o godz. 16:00.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W czwartek obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
W tym dniu przypada również DZIEŃ MĘCZEŃSTWA DUCHOWIEŃSTWA POLSKIEGO.

W piątek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę świętą szkolną.
Msza św. imieninowa w intencji brata MIŁOSŁAWA zostanie odprawiona w bazylice w piątek o godz. 18.30.

W sobotę obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. JÓZEFA, RZEMIEŚLNIKA. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich bezrobotnych. Z racji na trwający rok jubileuszowy, bazylika jest szczególnym miejscem z możliwością zyskania odpustu zupełnego z tej okazji. Zachęcamy również do nawiedzania krypty bazyliki, gdzie znajduje się ołtarz św. Józefa. Każdego 19 dnia miesiąca i w każdą środę odmawiając dowolną, prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć św. Józefa, możemy zyskać odpust zupełny.

Z racji na pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Żywego Różańca i po Mszy św. wspólna modlitwa różańcowa.
Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiamy w bazylice w niedzielę i w uroczystości
o godz. 16:00 a w tygodniu o godz. 18:00.

OD NIEDZIELI 2. MAJA ODPRAWIAMY MSZE ŚW. PRZY GROCIE O GODZ. 10.30.

KATECHEZA dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

We wszystkie soboty od 24 kwietnia do połowy czerwca odprawiane są UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.
Ze względu na obowiązujące limity miejsc, we Mszach św. komunijnych może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina
i zaproszeni przez nich goście.

Parafialny Punkt Charytatywny udziela pomocy w każdy wtorek od godz. 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym. Wszyscy potrzebujący są objęci pomocą. Prosimy, aby żebrzących kierować do punktu charytatywnego.
Na furtę klasztorną można przynosić trwałe produkty spożywcze jako pomoc biednym i potrzebującym.

W naszej bazylice może przebywać podczas nabożeństw 86 osób. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: używanie masek, dezynfekcji rąk i stosownego dystansu także podczas przyjmowania Komunii św.

Polecamy miesięcznik parafialny, GŁOS ŚW. LUDWIKA oraz Gość Niedzielny, który jest do nabycia z tyłu bazyliki.
Majowy numer Głosu ukaże się w przyszłą niedzielę.