25 lipca 2021

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice o godz. 16.00.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby naszej bazyliki klasztoru i i parafii.

Z inicjatywy papieża Franciszka w dniu dzisiejszym po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:
• Osobom starszym uczestniczącym w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia.
• Seniorom, którzy ze względów zdrowotnych oraz zagrożenia epidemią będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu.
• Wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają „uczynek miłosierdzia”, odwiedzając samotną osobę starszą.
Przypominamy, że zwykłymi warunkami do zyskania każdego odpustu są stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., dowolna modlitwa na intencję Ojca św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Włączając się w obchody Światowego Dnia Dziadków i osób starszych, Mszę św. w intencji naszych seniorów odprawimy w naszej bazylice w poniedziałek o godz. 12.00, w liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. – Dziadków Pana Jezusa.
Przypominamy też, że w naszej parafii pozostające w domach osoby starsze i chore, które sobie tego życzą odwiedzamy z Komunią św. nawet w każdą niedzielę. Prośbę o takie odwiedziny można złożyć na furcie.

Z tyłu kościoła są wyłożone okolicznościowe kartki z modlitwą papieża Franciszka w intencji Seniorów. Zachęcamy, by zabrać je ze sobą i przekazać także naszym Seniorom podczas odwiedzin, modląc się razem z nimi.

Z racji przypadającego także dziś WSPOMNIENIA ŚW. KRZYSZTOFA, PATRONA KIEROWCÓW, błogosławieństwa kierowców i pojazdów udzielimy po Mszy św. o godz. 11.00.

Przypominamy, że Kancelaria Parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Pozostałe obchody liturgiczne w tym tygodniu:

• Przypadające w czwartek Wspomnienie Św. Marty od tego roku nosi nazwę Wspomnienia Św. Marty, Marii i Łazarza;
  • W sobotę Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

NAUKI PRZEDCHRZCIELNE dla rodziców i chrzestnych w sobotę 31 lipca o godz. 19:30 w sali Domu Parafialnego.

Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego jest dostępny z tyłu bazyliki i przy furcie. Przypominamy, że ze względu na zmiany personalne w naszej parafii, wydawanie Głosu Św. Ludwika tymczasowo zostaje zawieszone.

Wszystkim naszym parafianom i gościom, a dziś szczególnie naszym Seniorom życzymy Bożego błogosławieństwa dziś i zawsze, i jeszcze raz prosimy o przekazanie naszych serdecznych pozdrowień nieobecnym tu ze względu na wiek i choroby.